Skocz do zawartości


Zdjęcie

141/111


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 qnox

qnox

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 19:40

Witam

 

Pytanie kieruje do spawaczy ,ktorzy spawaja rury wlasnie ta metoda 141/111 tzw łamaniec.Czy ciezko jest opanowac spawanie elektroda.

Wiadomo przetop tigiem a potem trzeba wypelnic i lico polozyc.Macie jakas technike lub moze link do filmu?

 

Dzieki



#2 WIZARD

WIZARD

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 20:17

Witam.Czy trudno opanować spawanie elektroda-bardzo trudne pytanie bo wszystko zależy od drygu zawodnika. Ja osobiście uważam ze to najtrudniejszy rodzaj spawania manualnego,ale jak dla mnie daje tez duza radoche i satysfakcje :).No i zwróć uwagę na to ze bardzo dużo spawaczy od lamanca spawa ile się da argonem,zazwyczaj az pod lico(czasami do końca,jak odbiorca niezbyt kumaty :)) a to chyba mowi cos o trudności i pracochlonnosci tej metody. Linkow i filmow ci nie polece bo w wirtualnym spawaniu nie siedze. Ale wszystko jest dla ludzi potrenujesz sam zobaczysz.

Pozdrawiam



#3 qnox

qnox

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 211 postów

Napisano 18 sierpień 2014 - 21:28

Dzieki za odpowiedz



#4 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 sierpień 2014 - 12:22

Witam.Czy trudno opanować spawanie elektroda-bardzo trudne pytanie bo wszystko zależy od drygu zawodnika. Ja osobiście uważam ze to najtrudniejszy rodzaj spawania manualnego,ale jak dla mnie daje tez duza radoche i satysfakcje :).No i zwróć uwagę na to ze bardzo dużo spawaczy od lamanca spawa ile się da argonem,zazwyczaj az pod lico(czasami do końca,jak odbiorca niezbyt kumaty :)) a to chyba mowi cos o trudności i pracochlonnosci tej metody. Linkow i filmow ci nie polece bo w wirtualnym spawaniu nie siedze. Ale wszystko jest dla ludzi potrenujesz sam zobaczysz.

Pozdrawiam

 

Nie zgodze się z tobom że MMA jeste najtrdniejsze według mnie najtrudniejszą  medtodą do opanowania jest TIG i 311 ( czyt. spawanie palnikem acetylenowym)


Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.


#5 WIZARD

WIZARD

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 94 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 12:38

Drogi kolego HMS nie ma musu zebys się ze mna zgadzal ,tak jak pisałem to wszystko zależy od predyspozycji zawodnika i to tyle w temacie. Pozdrawiam



#6 141/111/135/136

141/111/135/136

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 19 sierpień 2014 - 14:15

HMS jak masz problem z tigiem to do E nawet nie podchodz...


"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"

#7 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 sierpień 2014 - 17:07

HMS jak masz problem z tigiem to do E nawet nie podchodz...

 

Tig jest trudniejszy pod tym wzglem że w jednej recce trzymasz elektrode folframowom a w drugiej rence trzymasz topniwo.A jak spawasz elektrodom to masz jedną tylko ręke zajątom.


Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.


#8 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 19 sierpień 2014 - 17:19

.


Użytkownik Mario edytował ten post 25 październik 2014 - 08:31


#9 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 19 sierpień 2014 - 21:16

Mario dgodze się z tobom nie mam metody nie do opanowania tylko to kwestia czasu przyswajania nowych umiętnośći :)

Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.


#10 141/111/135/136

141/111/135/136

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaZielona Góra

Napisano 20 sierpień 2014 - 15:28

najpierw opanuj jezyk polski i elektrody folframowej sie nie trzyma bo bys sobie palce spalil lub jeb$% by cie prad i ciekawe skad wziales przypis na dole ....


Użytkownik 141/111/135/136 edytował ten post 20 sierpień 2014 - 15:28

"Będąc od wszystkiego będziesz do niczego! Rób jedno i spawaj"

#11 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 13:18

Ja elektroda nie spawalem kupę czasu i powiem tak....spawam od 3 tyg czarną tigiem to elektroda będzie dla mnie najtrudniejsza do przerzucić ale jakbym spawam elektroda przez miesiąc to np później aluminium by było najgorsze. ..jak spawasz coś w ciągłości to jest łatwe ale czasami ciężko się przestawić na początku na inna metodę żeby było perfekt takie jest moje zdanie..




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych