Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jaka stawka dla początkującego ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
37 odpowiedzi w tym temacie

#1 nowy123

nowy123

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 16:07

Znalazłem firmę która szkoli pracowników do spawania rurociągów Tigiem, po szkoleniu, jeżeli się ktoś sprawdza oferują pracę w delegacjach do niemiec. Wynagrodzenie za godzinę negocjuje się z szefem, jaką stawkę powinienem sobie krzyknac ?? ;d :)



#2 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 24 lipiec 2014 - 16:47

No nie ma się rozdrabniać wal że chcesz 25 Euro na godzinę... netto NA RĘKE... na umowie o pracę, z urlopem na Karaibach a co...???

 

A tak na poważnie, tych szkółek powstało tak wiele to przecież muszą jakoś łapać tych kursantów, no to przewijał się przez forum temacik innej co po szkoleniu dawała namiary na pracę w Holandii na stoczni...

 

Przecież zawód spawacza taki popłatny i potrzebny... zaraz, zaraz a kto to mówi: premier (ten... @#$% a z resztą tą całą swołocz z Wiejskiej - powinno się dawno przegonić), panie z urzędów pracy (o poziomie i argumentacji różnych szkoleń - można pisać prace magisterskie - zero sensownego wydawania kasy) a na końcu szkoły spawania (ale one liczą na jelenii bo mają kasę dobrą na nich), no i jest mit jak to spawacz zarabia krocie... taaak szczególnie po kursie jeśli jakąkolwiek pracę jednak znajdzie...

 

Po kursie praca w Niemczech bez doświadczenia??? no ciekawe - nie powiem.

 

Kurs spawalniczy jest tylko po to żeby walnąć przyzwoitą lagę która umożliwia zaliczenie próbki, czyli zdobycia papierów... To że próbka wyjdzie nie oznacza że człowiek automatycznie umie spawać... baaa powiem że po szkole również nie nauczysz się spawać, trzeba jeszcze wywalić kilometry spoin w różnych pozycjach aby wiedzieć o co chodzi... a jak już się umie to można krzyknąć, co się chce... ale głównie to sp. dziadu (słowa byłego prezydenta) na odchodne szefowi...



#3 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 24 lipiec 2014 - 17:03

.


Użytkownik Mario edytował ten post 25 październik 2014 - 08:25


#4 Artur

Artur

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 233 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 24 lipiec 2014 - 17:27

Jakie 25 euro?

Świeżo po kursie,jeszcze bez złych nawyków,chłonny umysł...

a 40-60 wołać!!! I ciężki frajer ten szef który takiej stawki nie zaakceptuje....

 

A tak na poważnie. Bierz niemieckie minimum,(ostatnio podnieśli),i uważaj się za szczęściarza,że się "załapałeś" do pracy "na eksporcie"....

Świeżo po kursie..

Świeżo po kursie to ja trzy lata za panem spawaczem kable nosiłem,zanim zacząłem spawać...

No na szczęście teraz za mną noszą... No może nie kable...



#5 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 25 lipiec 2014 - 21:57

ja bym wołal 45 + dieta 40 + szkodliwde i wysokosciowe min 5000e na miesiac przy 160g  : )



#6 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 26 lipiec 2014 - 08:55

Za ostrzenie elektrod i podawanie drutu ? Myślę, krzyknij z 20 eu netto na godz :) Umowa o pracę, + dieta z 50 eu



#7 nowy123

nowy123

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 14:50

Doceniam waszą ironie ale na serio znalazłem firmę która szkoli sama dla siebie pracowników, którzy następnie wysyłani są w roli spawaczy do pracy. Jestem po kurie mam uprawniena na rury z nierdzewki. Niech moc i humor będzie z wami ;d



#8 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 26 lipiec 2014 - 15:20

Najpierw jego sie za pytaj ile daje.. I wszystko jasne... Ja zarabiam psie grosze chociaż mam już rok doświadczenia... Od 10-10 ledwo co mi zostaje, a Ty po kursie liczysz już na kokosy ? Nie tędy droga... Próbuj próbuj może akurat Tb sie po szczęści.

Powodzenia



#9 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 26 lipiec 2014 - 19:04

"Znalazłem firmę która szkoli pracowników do spawania rurociągów Tigiem"

 

Hah,nawet nie wiesz o czym piszesz chłopaku..Boszsze świerzak się pcha na rurociągi,ile razy ja to przerabiałem..



#10 don Carlito

don Carlito

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDTR

Napisano 26 lipiec 2014 - 23:58

Ja zarabiam psie grosze chociaż mam już rok doświadczenia

no rok to w hooy, sam się dziwię że tak kiepsko zarabiasz...



#11 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 06:32

Nie ma to jak sobie podrwic z nowego. Pieprzenie, jak ktoś ma smykalke i pewna reke to i po kursie będzie rury spawal. Mi osobiście rura ponizej 3-4 mm ścianka (mag) slabo wychodzi tig lepiej ale powyżej tych wartości idzie dobrze a doświadczenia w rurach mam slabe. I mozna prace znaleźć zaraz po kursie za granica. Ja mam nadzieje ze nie zostane po 10 latach spawania takim zgorzknialym typem jak co niektorzy tutaj. Dlaczego z was tyle goryczy i ironii wyplywa? Powodzenia kolego.

#12 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 08:32

Jak będziesz spawał przynajmniej z 20 lat to zobaczysz kolego spartaccus.Tak samo będziesz reagował na tak durne pytania typu -"Ile zarobię jak zrobię kurs spawacza" Rura 3 mm mag-iem? Pewnie ohydnie to wygląda.



#13 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 27 lipiec 2014 - 17:38

Jak będziesz spawał przynajmniej z 20 lat to zobaczysz kolego spartaccus.Tak samo będziesz reagował na tak durne pytania typu -"Ile zarobię jak zrobię kurs spawacza" Rura 3 mm mag-iem? Pewnie ohydnie to wygląda.

Kolego nie będę tak reagowal bo po prostu mam inny charakter. No a ta rura 3 mm to rzeczywiście dupy nie urywa ale daje rade. Byliby lepiej ale monterzy w h... Wala i albo faza co powyzje 4 mm sie robi lub odstęp a tu i jedno i drogie. ;)

#14 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 27 lipiec 2014 - 19:12

spartacus to nie chodzi o to czy ktoś umie spawać po kursie czy też nie, przeczytaj jeszcze raz post Mario, w sumie w każdym zawodzie nie tylko w spawaniu jeśli jesteś świeżakiem nie możesz liczyć na jakieś negocjacje - super stawkę... najpierw musisz gdzieś się zaczepić nawet za niską stawkę aby okrzepnąć i nabrać umiejętności, dopiero po pewnym czasie (i to zależnym wyłącznie od twoich predyspozycji i charakteru spawanych cosików )  jeśli jesteś dobry w te klocki to przychodzi czas na negocjacje z pracodawcą... i stawki zaczynają Ciebie zadowalać...

 

To nie jest żadna większa złośliwość itp... to normalna kolej rzeczy, musisz pracować nad sobą aby stać się fachowcem - no chyba że masz wysoko postawioną rodzinę i układy - to masz wszystko podane na złotej tacy a tak... musisz zaczynać od zera...

 

A takie liczenie na ewentualną kasę jeszcze przed ukończeniem... kursu to sam przyznasz brzmi trochę abstrakcyjnie... szczególnie w kontekście wielu osób po super kursach przewijających się po forum, co nie znaleźli finalnie zatrudnienia.... co nie ma tego typu tematów...???

 

Nowy123 zrobi kurs to może się pochwali ile mu się udało wyrwać... o wartości spawacza nie decydują papiery ale umiejętności - nie sposób tego ocenić po jakości wypowiedzi, CV - wizerunku medialnego -  ale po próbkach...



#15 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 27 lipiec 2014 - 20:40

Dokładnie jak koledzy piszą, kurs możesz sobie wsadzić gdzieś jednym słowem. Co, że zrobisz masz papier ? Ale leżysz w pozycjach ? Nie potrafisz ustawić prądu drutu gazu przygotować materiału do spawania ? Leżysz i płaczesz... Wiem coś po sobie, kurs i co ? Jakas tam postawa jest położenia tej spoiny, ale co 2-3 cm ? a nie 10-20cm i leżąc, wykręcając sie... nie jestem fachowcem tylko żółto dziobem mogę się przyznać nie zarabiam kokosów, ale coraz lepiej mi już wychodzi monterka, spawanie itp... Nie zarabiam 50 czy tam 100 na godz bo wiem, że nie potrafię na taka stawkę za pracować tylko mam psie pieniadze, ale człowiek z pewnym czasem dojdzie do wprawy i będzie wiedział, ze na więcej go stać to już inaczej sie rozmawia ? Każdy od czegoś zaczynał większość się będzie śmiała, ale nie przyznają się do prawdy bo to nie facet z jajami tylko nooo...

 

Mogę się już po chwalić spawać na hali razem z ślusarzami przez 6 miesiecy i w płucach mam metal :/ Wykrywacz metali warjuje aż goście zonka zrobili.



#16 nowy123

nowy123

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 10:21

Ja nie licze na kokosy, miałem tylko na to że skoro pracujecie w różnych firmach jesteście mi w stanie w jakimś przybliżeniu podac ile u was zarabiają osoby ze znikomym doświadczeniem. 

 

Wcześniej pracowałem przy ogrodzeniach, balustradach itd z nierdzewki, mam świadomośc że to zaledwie ułamek doświadczenia ale czy to znaczy że mam siedziec w domu i nie próbowac znalezc lepszej pracy ??  A z drugiej strony nikt nie rodzi się z doświadczeniem i każdy musi zapłacic za to że jest nowicjuszem....

 

Pozdrawiam wszystkich i ludzie na spinajcie się tak to będzie nam się lepiej w kraju życ ;)



#17 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 17:02

.


Użytkownik Mario edytował ten post 25 październik 2014 - 08:26


#18 nowy123

nowy123

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 18:25

Mario dzięki za info. Wiem że jest dużo firm które robią kurs dla własnych korzyści, byle tylko znaleźc chętnych i nabic na nich kase.

 

Ok poszukam na forum stawek w poszczególnych landach.

 

Właśnie w tym kwestia - negocjacja stawki. Nie oczekuje kokosów tylko nie chciałbym się na jakąs murzyńską stawkę zgodzic, żeby sie później nie okazało że inni poczatkujący zarabiają dużo lepiej a ja jak frajer dym*m za pół darmo na jakiegos burżuja ;]

 

pozdrówka



#19 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 29 lipiec 2014 - 18:47

.


Użytkownik Mario edytował ten post 25 październik 2014 - 08:27


#20 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 31 lipiec 2014 - 20:02

Jak nie sprobuje to nie będzie wiedzial. moze na początek jak nie będziesz mial stalego zatrudnienia to ogloszenia na wioskach rozwies ze prace spawalnicze wykonasz najlepiej swoim sprzętem jeśli mozesz wydac na niego pieniądze z tym ze sama spawsrka to nie wszystko.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych