Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alfa Jędrzejów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#21 Martin Lempicki

Martin Lempicki

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 10:26

Święta prawda. ( spawacz pierwsze 10lat się uczy, kolejne 10lat jest dobrym spawaczem jeśli trening manualny jest dość często, a puzniej to już spadek wytrzymałości itd... ) rzeczywistość i lata praktyki mówią trochę inaczej niż na plakacie w ośrodkach szkolnych!!!

#22 Martin Lempicki

Martin Lempicki

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 10:33

CześćChcę sobie zrobić kurs na 136 rutyl , nigdy ta metodą nie spawałem więc czeka mnie kurs. W Energo gdynia zaspiewali mi 6 tysi od zera plus coś wynajać i życie na jakieś 2 miechy to wychodzi jakieś 8 tysi. Z tego względu że alfa ma zakwaterowanie za free to postanowiłem tam zrobić papier coś koło 4 tysiaków. No i teraz mam taki dylemat czy ta szkoła jest coś warta czy lepiej ominac szerokim łukiem?? Z ich strony i opisu wychodzi na to że spawa się od 7 do 18 przez 7- 10 dni non toper i ma sie swoje stanowisko wyłacznie dla siebie czyli nie tak jak w niektórych szkołach że idziesz niby trenowac na 8 a wychodzi 3 bo wiecej czasu szlifujesz próbke albo dzielisz stanowisko na 3 ludków.Dla tego interesuje mnie opinia szczera o tej szkole bo nie mam zamiaru wywalić kasy w błoto i zostac z nic nie wartym papierem za 3700 i bez umiejętnosci. A i mam zamiar zrobic Hl045 . Z góry dziękuje i pozdrawiam

CześćChcę sobie zrobić kurs na 136 rutyl , nigdy ta metodą nie spawałem więc czeka mnie kurs. W Energo gdynia zaspiewali mi 6 tysi od zera plus coś wynajać i życie na jakieś 2 miechy to wychodzi jakieś 8 tysi. Z tego względu że alfa ma zakwaterowanie za free to postanowiłem tam zrobić papier coś koło 4 tysiaków. No i teraz mam taki dylemat czy ta szkoła jest coś warta czy lepiej ominac szerokim łukiem?? Z ich strony i opisu wychodzi na to że spawa się od 7 do 18 przez 7- 10 dni non toper i ma sie swoje stanowisko wyłacznie dla siebie czyli nie tak jak w niektórych szkołach że idziesz niby trenowac na 8 a wychodzi 3 bo wiecej czasu szlifujesz próbke albo dzielisz stanowisko na 3 ludków.Dla tego interesuje mnie opinia szczera o tej szkole bo nie mam zamiaru wywalić kasy w błoto i zostac z nic nie wartym papierem za 3700 i bez umiejętnosci. A i mam zamiar zrobic Hl045 . Z góry dziękuje i pozdrawiam



#23 Martin Lempicki

Martin Lempicki

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 10:41

Nie wiem czy nie lepiej zainwestować w spawarke albo ją wynająć wrzucić do garażu i z kimś co naprawdę potrafi pospawac, bo próbka to jedno a puzniej taką próbkę trzeba jechać z marszu w naprawdę nie dostępnych miejscach każdego dnia. Tym bardziej że rury znajdują się pod podłogą idą po ścianach czy pod sufitem. Może śmiesznie ale proponuję wsadzić próbkę pod stół spawalniczy a nie na nim. Może śmiesznie ale śmiesznie będzie tak naprawdę na statku jak spawacz nie wie czy spawac lewa ręką czy na kiju od szczotki bo dostać się do rury nie idzie nie mówiąc już o spawaniu




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych