Skocz do zawartości


Zdjęcie

Alfa Jędrzejów


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
22 odpowiedzi w tym temacie

#1 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 15:19

Cześć

Chcę sobie zrobić kurs na 136 rutyl , nigdy ta metodą nie spawałem więc czeka mnie kurs. W Energo gdynia zaspiewali mi 6 tysi od zera plus coś wynajać i życie na jakieś 2 miechy to wychodzi jakieś 8 tysi. Z tego względu że alfa ma zakwaterowanie za free to postanowiłem tam zrobić papier coś koło 4 tysiaków. 

No i teraz mam taki dylemat czy ta szkoła jest coś warta czy lepiej ominac szerokim łukiem?? Z ich strony i opisu wychodzi na to że spawa się od 7 do 18 przez 7- 10 dni non toper i ma sie swoje stanowisko wyłacznie dla siebie czyli nie tak jak w niektórych szkołach że idziesz niby trenowac na 8 a wychodzi 3 bo wiecej czasu szlifujesz próbke albo dzielisz stanowisko na 3 ludków.

Dla tego interesuje mnie opinia szczera o tej szkole bo nie mam zamiaru wywalić kasy w błoto i zostac z nic nie wartym papierem za 3700 i bez umiejętnosci. A i mam zamiar zrobic Hl045 . 

Z góry dziękuje i pozdrawiam

 



#2 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 15:56

szkola dla spawaczy to była...zawodowa.Kurs jaki by nie był to jest tylko kurs



#3 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 20 lipiec 2014 - 16:28

Szkołe spawalniczą zawodową to mam  :P Nie stety prochem nie umiem spawać więc trzeba się dokształcić i przy okazji zdobyć jakiś papier żeby był ''świerzy'' bo w tej hwili mam wszystko nie aktualne a i nie stety teraz jak nie masz papiera to nawet do próbek cię nie dopuszczą .



#4 krisl1986

krisl1986

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 52 postów

Napisano 30 listopad 2014 - 20:34

Widzę że temat "ostygł" tak szybko jak spoina :D  Też bym chciał się dowiedzieć coś więcej na temat tej szkoły spawania. Na ich stronie wygląda to wszystko tak konkretnie, nawet są opinie byłych kursantów i same pozytywy ale kto wie czy napewno są wystawiane przez te osoby czy taki pic na wodę. Może są tu na forum osoby które się tam szkoliły i mogą dodać opinie, pozdro.



#5 Ard

Ard

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 74 postów

Napisano 07 styczeń 2015 - 15:52

Ja bylem w Alfie.Robilem podstawe 135.Dziura straszna.Socjal bardzo zly.Pan Bogdan nic nie tlumaczy,Brak zainteresowania co robia kursanci.Uczen uczy ucznia.Odradzam.Bylem w wakacje w Smolnikach niedaleko ilawy.Robilem doczolowki 135 i 136.Moge polecic Czajkowskich z czystym sumieniem



#6 zdegustowany

zdegustowany

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 01 wrzesień 2016 - 18:44

Po dwóch dniach spędzonych w Alfie wiem na 100% ,ze nie da się tam nauczyć  osob,ktore nie miały nigdy nic wspólnego ze spawaniem.Social to totalny chlew,materace cale w plamach od moczu,lazienki jak na dworcach PKP za najczarniejszych czasów  komuny.Ludzie wynajmowali kwatery w miescie żeby nie mieszkac w tym chlewie.Jest bardzo podobnie jak napisano powyżej. Male zainteresowanie  uczniem,osoby nie majace pojęcia o spawaniu wymagają indywidualnego podejścia- tutaj tego nie ma.Nie wierzcie w farmazony,ze totalnego laika naucza spawac w 7-14 dni, nie ma takiej opcji.Widzialem ludzi,ktorzy byli tam ponad 10 dni i smarkali tak,ze na jakiejś probie to pracodawcy zwieracze puszcza ze smiechu.Oczywiscie dostaniecie papiery,ktorymi będzie można sobie doope wytrzeć.Jest to szkola dla ludzi,ktorzy już potrafią spawac i chcą np.odnowic bądź uzyskac uprawnienia.Ja zrezygnowałem po drugim dniu, co pozwolilo mi uratować pieniądze-gdybym został dluzej,to kasa by przepadla,  zero umiejetnosci, i bezużyteczny certyfikat na nowa droge zycia.Wiedze w tych czasach trzeba jeszcze umiec przekazac,trzeba mieć indywidualne  podejście do każdego kursanta,tutaj w 95% jesteście skazani na siebie,kursanci nie wiedza jak ustawić prad w spawarce,jak wymienić drut itp. plus bonus w cenie kursu za pare ladnych tys zl w postaci warunków socjalnych,cala sytuacja powoduje dodatkowy niepotrzebny  stres.Osobiscie gdybym przyjechal samochodem,to od razu bym wrocil do domu po zobaczeniu  warunków.Rada dla Was,zero zaliczek,pisemna umowa na wszystkie te farmazony napisane na stronie,ktore mowia "gwarantujemy"obejrzyjcie dokładnie gdzie będziecie zakwaterowani,kto Was będzie szkolil, i na czym.



#7 PawelNorge

PawelNorge

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 19:57

Witam.

Szukam ośrodka w którym mogę poszerzyć uprawnienia czyli zrobić nowe kursy. Znalazłem ten ośrodek Alfa. Rozmawiałem z nimi i wstępnie znam wycenę. Przez telefon rozmówca "brzmiał" rzeczowo. Ceny mają spore, nawet jak na nocleg w cenie.

Szukając informacji trafiłem na ten wątek.

Czy jest tam naprawdę tak tragicznie, chodzi również o zaplecze noclegowe bo spędzę tam może i dwa miesiące ?

Czy kadra uczy czy się po prostu się spawa i rozmyśla dlaczego nie wychodzi ?

Jak z ilością materiału do spawania ?

Dziękuję za odpowiedź.


Użytkownik PawelNorge edytował ten post 14 styczeń 2017 - 19:58


#8 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 17 styczeń 2017 - 19:16

Alfa, to pieniądze wyrzucone w błoto. Syf, kiła, mogiła



#9 Darek 1967

Darek 1967

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 09:37

Witam wszystkich spawaczy. Jestem tu nowy ale jak czytam takie głupoty co pisze maniek669 to ciężko nie zareagować.

 

Alfa, to pieniądze wyrzucone w błoto. Syf, kiła, mogiła

Kolego chyba byłeś w innym ośrodku. Byłem w Alfie 1,5 roku temu i warunki były znośne.   Byłem podnieść uprawnienia na początku stycznia i  to co zobaczyłem mile zaskoczyło mnie.

Teraz Ośrodek jest po remoncie, kuchnie łazienki i pokoje na wysokim poziomie. Zastanów się co piszesz. Czego chcesz od zakwaterowania, przecież jest za darmo.



#10 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 20 styczeń 2017 - 18:39

Chyba sobie jaja robisz... Zakwaterowanie za darmo? W CENIE KURSU JEST, A NIE ZA DARMO!!!

Poza tym to syf jakich mało, jak jesteś przyzwyczajony do mieszkania w dziesięciu na kwaterze, w oszczanych materacach, z prysznicem na środku pokoju, to faktycznie może to dla Ciebie wysoki poziom... Dla mnie syf. Podobnie jak dla ukraińców, którzy byli ze mną akurat na kursie.

 

A i wysoki poziom, to spawalnia, ze starymi spawarkami magnum za 2 tysiące, chińskimi uchwytami tig, braku suszarki do elektrod, spawania ukraińskimi elektrodami, i braku próbek do spawania elektrodą?

A nie masz kolego przypadkiem Bogdan na imię i nie jesteś instruktorem w alfie? ;)

Bo coś czuję, że zarejestrowałeś się i napisałeś pierwszego posta, tylko po to, aby zareklamować ten syf.

 

Mam nadzieję, że w Alfie się poprawiło, ale ja już nigdy się tam nie wybiorę, bo straciłem tam ponad 5500zł.



#11 Darek 1967

Darek 1967

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 15:45

Chyba sobie jaja robisz... Zakwaterowanie za darmo? W CENIE KURSU JEST, A NIE ZA DARMO!!!

Poza tym to syf jakich mało, jak jesteś przyzwyczajony do mieszkania w dziesięciu na kwaterze, w oszczanych materacach, z prysznicem na środku pokoju, to faktycznie może to dla Ciebie wysoki poziom... Dla mnie syf. Podobnie jak dla ukraińców, którzy byli ze mną akurat na kursie.

 

A i wysoki poziom, to spawalnia, ze starymi spawarkami magnum za 2 tysiące, chińskimi uchwytami tig, braku suszarki do elektrod, spawania ukraińskimi elektrodami, i braku próbek do spawania elektrodą?

A nie masz kolego przypadkiem Bogdan na imię i nie jesteś instruktorem w alfie? ;)

Bo coś czuję, że zarejestrowałeś się i napisałeś pierwszego posta, tylko po to, aby zareklamować ten syf.

 

Mam nadzieję, że w Alfie się poprawiło, ale ja już nigdy się tam nie wybiorę, bo straciłem tam ponad 5500zł.

 

Nie wiem kolego kiedy tam byłeś.Teraz pokoje są 4 i 5 osobowe z tapczanikami.Nowe łazienki.Suszarki są,elektrody essaba-blach kupa.Spawarki różnych producentów i dla mnie nie miało znaczenia na jakiej spawałem.Ja byłem zadowolony.



#12 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 18:54

A skąd masz takie informacje. Ja byłem w marcu zeszłego roku. Ty w pierwszym poście piszesz, że byłeś 1,5 roku temu, a teraz, że są nowe łazienki, suszarki i blach kupa. :)

 

Coś ci się kupy nie trzyma, panie naganiacz. Niestety na jakość, renomę i dobre opinie trzeba sobie zasłużyć. Nie wiem jak ty, ale ja byłem na kursach w różnych miejscach - RADOM  - CON LEX - wysoki poziom spawalni, instruktora, egzaminu. ENERGOMONTAŻ W-WA - bardzo wysoki poziom szkolenia, sprzętu, egzaminów, badań. ALFA JĘDRZEJÓW - słabiutko, nawet bardzo słabiutko, ze wszystkim, oprócz tego, że faktycznie można spawać cały dzień na swoim stanowisku. Ale to standard.

 

A w Alfie jest tak - kaskę lubimy, łoimy, bierzemy, a kursant zap..la ukraińskimi elektrodami, na najgorszych spawarkach, i śpi w syfie. Jak moje posty coś pomogą i się zmieni, to ok, może znajdą się zadowoleni kursanci, którzy zareklamują ten ośrodek. A jak się nie zmieni, to niech ludzie wiedzą na co się piszą, i jak chcą zrobić poważny kurs, to niech szukają gdzie indziej.

Ps.

A robić w ch..ja to możecie gości na kursie podstawowym, którzy w dupie byli i gówno widzieli, spawacz, który coś spawał i widział, wie co i jak.



#13 Darek 1967

Darek 1967

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 18:58

A skąd masz takie informacje. Ja byłem w marcu zeszłego roku. Ty w pierwszym poście piszesz, że byłeś 1,5 roku temu, a teraz, że są nowe łazienki, suszarki i blach kupa. :)

 

Coś ci się kupy nie trzyma, panie naganiacz. Niestety na jakość, renomę i dobre opinie trzeba sobie zasłużyć. Nie wiem jak ty, ale ja byłem na kursach w różnych miejscach - RADOM  - CON LEX - wysoki poziom spawalni, instruktora, egzaminu. ENERGOMONTAŻ W-WA - bardzo wysoki poziom szkolenia, sprzętu, egzaminów, badań. ALFA JĘDRZEJÓW - słabiutko, nawet bardzo słabiutko, ze wszystkim, oprócz tego, że faktycznie można spawać cały dzień na swoim stanowisku. Ale to standard.

 

A w Alfie jest tak - kaskę lubimy, łoimy, bierzemy, a kursant zap..la ukraińskimi elektrodami, na najgorszych spawarkach, i śpi w syfie. Jak moje posty coś pomogą i się zmieni, to ok, może znajdą się zadowoleni kursanci, którzy zareklamują ten ośrodek. A jak się nie zmieni, to niech ludzie wiedzą na co się piszą, i jak chcą zrobić poważny kurs, to niech szukają gdzie indziej.

Ps.

A robić w ch..ja to możecie gości na kursie podstawowym, którzy w dupie byli i gówno widzieli, spawacz, który coś spawał i widział, wie co i jak.

 

 

Doczytaj.Byłem 1,5 roku temu i teraz w styczniu



#14 Darek 1967

Darek 1967

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:02

A skąd masz takie informacje. Ja byłem w marcu zeszłego roku. Ty w pierwszym poście piszesz, że byłeś 1,5 roku temu, a teraz, że są nowe łazienki, suszarki i blach kupa. :)

 

Coś ci się kupy nie trzyma, panie naganiacz. Niestety na jakość, renomę i dobre opinie trzeba sobie zasłużyć. Nie wiem jak ty, ale ja byłem na kursach w różnych miejscach - RADOM  - CON LEX - wysoki poziom spawalni, instruktora, egzaminu. ENERGOMONTAŻ W-WA - bardzo wysoki poziom szkolenia, sprzętu, egzaminów, badań. ALFA JĘDRZEJÓW - słabiutko, nawet bardzo słabiutko, ze wszystkim, oprócz tego, że faktycznie można spawać cały dzień na swoim stanowisku. Ale to standard.

 

A w Alfie jest tak - kaskę lubimy, łoimy, bierzemy, a kursant zap..la ukraińskimi elektrodami, na najgorszych spawarkach, i śpi w syfie. Jak moje posty coś pomogą i się zmieni, to ok, może znajdą się zadowoleni kursanci, którzy zareklamują ten ośrodek. A jak się nie zmieni, to niech ludzie wiedzą na co się piszą, i jak chcą zrobić poważny kurs, to niech szukają gdzie indziej.

Ps.

A robić w ch..ja to możecie gości na kursie podstawowym, którzy w dupie byli i gówno widzieli, spawacz, który coś spawał i widział, wie co i jak.

Doczytaj.Byłem 1,5 roku temu i teraz w styczniu



#15 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:07

A, to przepraszam, więc jak tak, to niech wstawią nowe zdjęcia pokoi, sprzętu itd. itp. Chociaż, jak ktoś tam już raz był, to raczej nie wróci. Tutaj można zobaczyć, jak powinna wyglądać spawalnia, i w jakiej klasy sprzęt powinna być wyposażona. Bo magnumem acdc za 2 tysiaki, to sobie można płoty spawać, a nie ośrodek prowadzić. Jest 21 wiek...

 

http://spawalnictwo....kursyszkolenia/



#16 Darek 1967

Darek 1967

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 styczeń 2017 - 19:50

A, to przepraszam, więc jak tak, to niech wstawią nowe zdjęcia pokoi, sprzętu itd. itp. Chociaż, jak ktoś tam już raz był, to raczej nie wróci. Tutaj można zobaczyć, jak powinna wyglądać spawalnia, i w jakiej klasy sprzęt powinna być wyposażona. Bo magnumem acdc za 2 tysiaki, to sobie można płoty spawać, a nie ośrodek prowadzić. Jest 21 wiek...

 

http://spawalnictwo....kursyszkolenia/

21 wiek  jest taki

Niedługo będziemy niepotrzebni 



#17 maniek669

maniek669

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 23 styczeń 2017 - 21:33

Póki co na budowach będziemy bardzo potrzebni, a jeśli chodzi o fabryki, to i tak nie chciałbym tam pracować. :)



#18 PawelNorge

PawelNorge

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 25 styczeń 2017 - 01:13

Akurat przykład robota to kiepski przykład i nic nie wnosi do tematu. Pracowałem na robocie, programowałem go i był to robot z '86 a i problemów z tym sporo. Dzięki za informację. 



#19 lukas4114

lukas4114

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 05 marzec 2020 - 19:52

ALFA  to porażka.

Robiąc kurs na MAG dostałem tak marny certyfikat, że w każdym zakładzie się zemnie śmiali, bo wydałem ponad 4000 tys. zł 

A był to  rok 2012.

Instruktor wtedy nie umiał i nie pozwalał kursantom w metodzie TIG usemkować, kręcić palnikiem. A przecież na testach  w sprawie pracy najczęściej wymagają rybiej łuski na spawach.

Nie polecam tej szkoły.

Są lepsze szkoły spawalnicze.

Wiem, bo byłem.

 



#20 Martin Lempicki

Martin Lempicki

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 08 marzec 2020 - 10:20

Co do spawania na statku czy platformie potrzeba wiele praktyki ponieważ rodzaje złączy i miejsca w których będzie trzeba spawac na kursie na pewno nie zobaczycie!!! TO trzeba naprawdę lubić i cierpliwość trzeba mieć anielską. Do tego prawa i lewa reka na lusterko. Czasem jest naprawdę trudno,ciasno i nie przyjemnie!!! ALE TO TRZEBA NAPRAWDĘ LUBIĆ!!!! Moim zdaniem dobry spawacz na statku to co najmniniej po pięciu latach spawania! Także trening cały czas. POZDRAWIAM i życzę powodzenia 😉




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych