Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zaczynam kurs na spawacza , potrzebuje pomocy :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#1 Iskiera34

Iskiera34

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 17:25

Witam wszystkich , mam na imię Kamil . Jestem nowy więc jeszcze raz serdecznie wszystkich witam i na wstępie powiem że potrzebuje od was DOŚWIADCZONYCH rady na temat kursów spawania . Mam okazję iść do pracy na hutę w Dąbrowie Górniczej a dokładniej chciałbym iść na spawacza . Skończyłem właśnie zasadniczą szkołę zawodową o profilu budowlanym , ale chciałbym podnieść swoje kwalifikacje zawodowe . Spawanie strasznie mi sie podoba więc myślę że odnajdę się w tym zawodzie. Mam do was pytanie , jaki kurs spawacza robić ? Który się najbardziej opłaca ? Słyszałem że na mag się nie opłaca tylko na elektrodę i TIG .. ;) i jakie dodatkowe kursy mogą podnosić moje zarobki ? Wiadomo że na początku kokosów nie zbiorę , ale wraz z doświadczeniem będzie coraz lepiej. Mam okazje zrobić kursy w CKP ale mam wątpliwości co do przykładania sie nauczycieli do nauki uczniów ;/ Czekam na odpowiedzi , pozdrawiam ! :) 



#2 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 14 lipiec 2014 - 17:36

Spawanie jest wspaniałe :) Za kim się wczujesz w Tiga to minie kilka miesięcy a nawet lat :) Rysunek techniczny też zawsze spoko, narzędzia itp... Jak masz możliwość do Huty to próbuj....długa droga przed Tb aby dali rurkę pospawać :) Uprawnienia możesz sobie nawet i teraz podnieść na maxa za pieniążki ale nikt Cb nie za trudni pewnie, bo brak doświadczenia....

A jeśli myślisz o konstrukcjach to raczej MIG/MAG/MMA aa rury TIG/MMA, spożywka to TIG...

Na kursie może liźniesz jak położyć spoinę i na ostrzyć elektrodę ? Zależy od instruktora...

 

Próbuj i życzę powodzenia w tej branży..



#3 Iskiera34

Iskiera34

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:25

a czym się różni MIG od MAGA ? a to MMA co to dokładnie jest ? :) No właśnie tam na hucie to spawają różne rury , konstrukcje itd . Tutaj właśnie jest problem że nikt nie chce przyjąć młodego do pracy bo brak doświadczenia , ale tak pomyśleć to wszyscy ci którzy pracują po kilka lat też musieli jakoś zaczynać .. znam chłopaków którzy są wspaniali w tym co robią i dopiero gdy pokazali co potrafią zyskali szacunek u pracodawcy .



#4 Iskiera34

Iskiera34

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 18:51

Oo właśnie przypomniał mi sie jeden tekst kolegi z którym rozmawiałem na ten temat .. mówił że lepiej zarabia sie jako DOZÓR czy jakos tak .. robi sie jakieś pare próbek i potem to jest badane na np szczelność .. i nie wiem o co tu chodzi właśnie . Wiem że nie wytłumaczyłem tego profesjonalnie ale proszę mi to wybaczyć , wie ktoś o co w tym chodzi ?



#5 blacha

blacha

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 19:59

Developers jak czytam twoje posty to mi się niedobrze robi na wszystko masz odpowieć

Jeśli chodzi o hute to napewno więcej robią w magu  ale może sie myle



#6 Bubu

Bubu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:38

Żeby cie tylko tak nie uczyli to będzie ok :D



#7 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 14 lipiec 2014 - 21:54

na moje jak masz okazje to rob tiga i elektrode zawsze wiecej opcji a jak maja na kombajn duzo roboty to jak umiesz elektrycznie to i tak Cie dadza wiec praktyki nabierzesz jezeli instruktor bedzie leniwy to masz sporo filmow pogladowych co i jak sobie przejrzyj wazne ze masz gdzie pocwiczyc;)



#8 soldador12

soldador12

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 82 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 05:21

Niema co widać że gość ma łape do świeczki tylko mu okulary nie ściemniały wymienić baterie !!! i po kłopocie



#9 Iskiera34

Iskiera34

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 15:58

Więc postaram się zrobić kurs na TIG i elektrode :) a możecie mi powiedzieć czy opłaca się robić kolejne moduły ? np gdy zrobię na tiga moduł pierwszy podstawowy , to czy robić kolejne 2 moduły ? 



#10 Bubu

Bubu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 16:55

1 moduł przyda ci się np. do spawania płotów najważniejszy jest moduł 3 czyli RURY

 

masz zamiar zrobić 141/111 i bardzo dobrze



#11 Iskiera34

Iskiera34

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 17:08

a czy 111 ma jakieś moduły ? ;) więc najbardziej opłacalnymi metodami spawania jest 141 i 111 tak ?


Użytkownik Iskiera34 edytował ten post 15 lipiec 2014 - 17:15


#12 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 17:50


Użytkownik Mario edytował ten post 25 październik 2014 - 08:34


#13 Iskiera34

Iskiera34

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 15 lipiec 2014 - 21:08

To nie jest dziwne podejście do tematu , chyba praca powinna cieszyć i przynosić pieniążki tak ? Jeszcze jak się to lubi to jest doskonałe połączenie .



#14 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 16 lipiec 2014 - 17:08

,


Użytkownik Mario edytował ten post 25 październik 2014 - 08:35


#15 HMS

HMS

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 137 postów
  • LokalizacjaŚląsk

Napisano 17 lipiec 2014 - 11:00

Ja by na twoim miejscu zrobi na pocztek 2 metody na MMA i MAG135 na poziomie podstawowym :D.


Kto walczy do końca, czasem przegrywa, kto się poddaje, przegrywa zawsze.


#16 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 17 lipiec 2014 - 14:26

Elektroda i migomat ? To raczej nie przejdzie...

 

Lepiej bym się trzymał 111/141 rury, Ale, zeby wskoczyć w rury to trzeba troszkę doświadczenia.

Jeszcze jak będziesz miał, montera , ślusarza ze sobą to bajka... On wszystko Tb ustawia aa Ty sobie spawasz na legalu :)

Migomat, to walenie spawów kilometrowych, przeważnie duże konstrukcje, a pieniądze marne choćby u nas dla początkującego... Chociaż też, duża odpowiedzialność... Na samym początku bym TB radził zrobić 141 moduł 1 znaleźć pracę i będziesz widział na czym stoisz.. Jak będziesz dawał rade to sobie elektrodę dorób i moduły wyżej... Bo jak np teraz nie masz doświadczenia wywalisz 10 tys i nikt Cb nie weźmie do pospawania rury... Bez sens walenie pieniędzy w błoto.

Takie jest moje danie...



#17 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 17 lipiec 2014 - 16:26

,


Użytkownik Mario edytował ten post 25 październik 2014 - 08:35


#18 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 17 lipiec 2014 - 17:47

Ja rurociągów nie spawam :P MOże kiedyś :) Obecnie zbiorniki. Jestem na stanowisku, montera, spawacza, ślusarza czasami... Narazie zbieram doświadczenie, jeszcze z nie cały rok tuutaj się po męczę robię kwity większe, i zobaczymy jak to wyjdzie...



#19 Iskiera34

Iskiera34

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 16:32

Więc najpierw zaczynać kurs na Eletrode czy TIG ? Koledzy , a powiecie mi o co tu chodzi .. kumpel mówił o takim czymś jak '' dozór '' zbytnio nie wiem o co tu chodzi .. robi sie pare próbek z każdej pozycji i jest to badane na np szczelność .. zapewniał ze dobra kasa z tego jest 



#20 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 18 lipiec 2014 - 19:36

Zrób TIG.Ja od x lat robię łamańca 141/135 UDT (ten dozór) ale w 80% wykorzystuję 141.Rurociągi w moim przypadku (ciepłownictwo) są z reguły w średnich miastach do DN 500,żeby spawać w 135 trzeba by z dwa dzwigi do unoszenia rurociągu na tyle,żeby długi palnik 135 mógł się zmieścić.Stare rurociągi byłwały okryte korytami betonowymi oraz betonowym dnem którego z reguły się nie rusza.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych