Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plazma CNC, operator.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 09 lipiec 2014 - 18:58

U mnie w firmie kupują takie cudo, nikt u nas tym nie umie sie posługiwać, boss spytam sie mnie czy chce pojsc na szkolenie i to obsługiwać. Ktoś z was koledzy /kolezanki to obsługuje? Czy w PL są szkolenia z certyfikatem na to urzadzenie? Jeśli tak to gdzie i jak długo to trwa.

#2 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 09 lipiec 2014 - 19:27

To pewnie wszystko zależy od samego urządzenia jaki soft ma zainstalowany, ja obsługiwałem tylko prostego no jakby inaczej czeskiego Nessap 1600 czy jakoś takoś... system to DOS i po prostu wgrywałeś mu obrazek do wypalenia w formie formatu pliku dxf (ale jakaś starsza wersja) na dyskietce o0... wow

 

Wiem że bossik ta menda używał jakiegoś pirackiego CAD'a, ale nazwy nie znam... na komputerze (no sterowanie plazmą) to mogłeś wyłącznie gotowe pliki edytować, znaczy się skalować (zmieniać średnicę etc... ale bez kształtu), ewentualnie jakieś proste linie, kształty zrobić, no ale to był DOS - cudów się nie oczekiwało.

 

Konkretne rysunki już były robione na pożądnym sprzęcie czyli ten jakiś CAD a kumpel jeszcze robił na Corel Draw'ie (bo po polsku i w miarę łatwy był)...

 

Na forum cnc (www . cnc . info . pl) masz sporo tematów na temat i różnych rysuneczków dxf do pobrania i wypalenia...

 

Myślę że akurat do plazmy nie jest potrzebne szkolenie dla papieru - po prostu musisz sobie radzić z komputerem i konkretnym programem CAD, wyrysujesz i dajesz do palenia (uruchamiasz program)... jeśli kupujesz konkretną maszynę to również masz do niej symulator, po prostu ładujesz rysunek i sprawdzasz na komputerze jak przechodzi obróbka - jest OK to jedziesz na blasze... ot rysowanie wektorowe - do tego ustawienie tabelki amperażu pod grubość materiału, do tego prędkość, włączenie odciągu, ustawienie blachy, tutaj wyłącznie metrówką do krawędzi "stołu" - no wiadomo to było najprotsze urządzenie...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych