Skocz do zawartości


Zdjęcie

JET TIG III AC/DC 200 IGBT PFC - warto?

JET TIG tig AC/DC

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 jorq

jorq

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 26 czerwiec 2014 - 02:43

Witam

Zastanawiam się nad kupnem tej:

Welder Fantasy JET TIG III AC/DC 200 IGBT PFC

spawarki.

Przejrzałem wiele postów na temat wyboru TIGa na tym forum i nieco ostudziły mój zapał mieszane różne opinie o awaryjnośći spawarek JLT. Ale może zacznę od pocątku: chcę kupić spawarkę do użytku amatorskiego, spawania raczej cieńkich rzeczy nierdzewki od 0.2 mm, trochę aluminium może żeliwo czy metale kolorowe.

Ze spawniem dotychczas miałem kiedyś kontakt chwilowy i raczej nie planuję kariery w tym zawodzie po prostu chciałbym sam zrealizować kilka projektów. Max grubość z jaką mogę się zderzyć to może coś koło 1cm. Cięcie też do tej granicy.

W wymienionej spawarce urzekło mnie zestawienie takich cech jak: - szeroki zakres regulacji częstotliwości pulsu - 0,1-250 Hz w AC - zakres od 5A w AC (również w pulsie)

(ponoć ma to duże znaczenie przy cieńkich rzeczach i aluminium) - cięcie plazmą

- hf i inne bajery - w tym advanced AC

- relatywnie niska cena jak za to wszystko.

Początkowo przymierzałem się do jakiegoś Magnum ale tutaj parametry (i możliwosci regulacji) wydają się lepsze niż w Viperach. Cena też wydjaje się atrakcyjna zważywszy że kupno plazmy osobno to jakieś 1500 zł. Prawie 4000 (a oprzyrządowaniem zdecydowanie powyżej) to jednak jest sporo pieniędzy jak na urządzenie do garażu dlatego będę wdzięczny za fachową poradę. Myślę że parametry są więcej niż dobre dla moich potrzeb - martwi mnie jednak awaryjność na jaką tu kilka osób narzekało. Pozdrawiam.  


Użytkownik Admin edytował ten post 26 czerwiec 2014 - 09:34






Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: JET TIG, tig, AC/DC

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych