Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sherman 130F Jaki Drut ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 ptak1992

ptak1992

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 08:06

Witam , nie dawno zakupiłem spawarke sherman 130f , do hobbystycznych zadan wiec sie parametrami sie nie przejmuje , zakupiłem drut , musi bys samooslonowy , zaczełem spawać i się zdziwiłem , spawy są marnej jakości , wiadomo , pierwszy raz spawam , ale moglo by byc lepiej . Wyczytałem w necie ze po spawaniu samoosłonowym powinien byc źużel , a u mnie go praktycznie nie ma , na dodatek dru ma oznaczenie E71T-1 , i w necie poszukalem ze do niego jest potrzebny gaz CO2 , wiec co tu jest grane , samoosłony a potrzebuje gaz . Prosze o porade jaki drut zakupić , rolka max 1 kg średnica 0,8 , bo chyba 0,9 nie podejdzie .



#2 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 08 czerwiec 2014 - 16:31

Witaj kupiłeś drut osłonowy ([color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Heveltica, Arial, sans-serif;font-size:12px;text-align:justify;]Drut proszkowy rdzeniowy z wypełnieniem topnikowym- rutylowym, do spawania we wszystkich pozycjach, o uniwersalnym zastosowaniu. Pracuje z łukiem natryskowym, zapewniając doskonałe właściwości spawalnicze. Zalecany do konstrukcji okrętowych. Do spawania w osłonie CO2 lub mieszanki M21. ) Kupiłeś [/color][color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]E71T-1 a powinieneś kupić E71T-GS pozdro .[/color]



#3 ptak1992

ptak1992

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 17:11

dokładnie kupiłem coś takiego http://www.leroymerl...40804,l961.html , piszą samo osłonowy i mylą człowieka , teraz kupie lincolna i nie będzie problemu , ale muszę wymienić końcówkę na 1 mm , bo drut lincolna ma 0,9 mm



#4 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 17:35

ja uważam że takich rzeczy nie kupuje się liroju

 

tak prawdę mówiąc ten sherman to też niezła kicha


Użytkownik weldek edytował ten post 08 czerwiec 2014 - 17:38


#5 ptak1992

ptak1992

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 17:42

do tego czego będę używał starczy w zupełności , miałeś shermana ze tak piszesz ??



#6 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 20:41

do tego czego będę używał starczy w zupełności , miałeś shermana ze tak piszesz ??

mam. i jestem zadowolony. oczywiście tego co mam stosuję do drobnych spraw, bo to w mojej podstawowej robocie nie wytrzymałby pół godziny, a jest dużo lepszy od Twojego wyboru



#7 ptak1992

ptak1992

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 20:48

u mnie jest podobnie , nie jestem profesjonalnym spawaczem , raczej bede uzywal pierwszego zakresu natezenia czyli max 60 A , i to takie hobbystyczne spawanie , ale chce zeby spaw wygladal w miare , wkurzylem sie tylko na ten drut , bo napisane na opakowaniu samooslonowy a jest calkiem inaczej .



#8 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 20:58

chyba się zapędziłem. jak na hobby to pewnie wystarczy. A nie lepiej kupić zwykły drut i kupić małą butlę z mieszanką?



#9 ptak1992

ptak1992

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 08 czerwiec 2014 - 21:16

ale tutaj nie ma mozliwosci spawania mig mag , jest tylko FCAW - S czyli drutem samooslonowym , tym sie kierowalem przy zakupie zeby bylo jak najmniej skamplikowane , taka rolka 1 kg pewnie na dlogo mi starczy



#10 ptak1992

ptak1992

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 16:04

zalatwilem sprawe z drutem , jest to lincoln 0,9 mm , chcialem sobie pospawac blaszke 0,7 mm a tu lipa , zaraz przepala , na tym dziadowskim drucie tego nie bylo , teraz pytanie , prad mam ustawiony na min , czyli 40A ,czy moge zniwelowac to przepalanie cienkiej blaszki , bo np blache 2 mm spawa pieknie , az sam jestem z siebie dumny :) , ale co z cienszymi materialami ?? Drugie moje pytanie , zakupilem filtr 12 , bo mocniejszego nie bylo , i dalej uwazam ze luk jest dla mnie zbyt jasny , jak go zaslonie przez palnik jest ok , ale tak nie moze byc , ja przeciesz spawam prade 40A a nie np 200 . Prosze o pomoc .



#11 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 27 czerwiec 2014 - 17:00

No to zamów Filtr DIN 13...

 

A co tych twoich 40 A to nie tak do końca... to nie TIG czy spawanie elektrodą otuloną MMA 111 - przy używaniu półautomatu (MAG,MIG, Drut proszkowy), prąd spawania wynika z ustawień np. napięcia i posuwu drutu... no te 40 A to jednak za dużo, przyjmuje się że 30 A jest dla 1 mm grubości stali czarnej - takiej grubości 0,7 nie spawa się ręcznie, można co najwyżej punktowo heft po hefcie nakłada, tak jak robią blacharze...

 

Pytasz co można zrobić aby nie przepalało za bardzo, no tylko użyć podkładki jeśli dany przedmiot tu umożliwia, tu jest jakiś wybór można kupić specjalną podkładkę ceramiczną jedno-kilku razową w sklepie spawalniczym zapytaj o koszt, inna opcja którą używam w domu (no nie mam półautomatu) ja wykorzystuję miedź, mam np. kawałek 4 mm blachy i na tym spawam... fakt miedź jest dobra, wielorazowego użytku ale droga w skupie... no to w zakładach są tylko ceramiczne - ja dostałem z byłego zakładu kawałek... specjalnie do celu spawanie cieńkich rzeczy...



#12 ptak1992

ptak1992

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 17:06

a moge pod przylbice zalozyc okulary spawalnicze 5 din ??



#13 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 27 czerwiec 2014 - 17:20

no możesz, tylko co wtedy zobaczysz po to są filtry a nie blacha zamiast nich żebyś obserwował łuk, czy spoina jest ok... itd... zawsze można rękawicą przykryć miejsce spawania i nawet maski nie musisz mieć... :P


Użytkownik prezesAdammm edytował ten post 27 czerwiec 2014 - 17:21


#14 ptak1992

ptak1992

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 21 postów

Napisano 27 czerwiec 2014 - 17:41

nalozylem szybke 5 din a szybke din 12 i sprobowalem i jest ok , widze luk i spoine



#15 jaca155

jaca155

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 17 lipiec 2019 - 14:24

Ogólnie nie polecam tego shermana130 drut się zacina a potem się łamie i nie podaje go dalej mimo kilkunastu prób regulacji napraw nerwów to nie jest sprzęt  nawet dla majsterkowicza stoi w garażu i tylko mnie drażni






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych