Skocz do zawartości


Zdjęcie

czym zabezpieczyć podłogę


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

#1 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 19 maj 2014 - 20:59

witam

 

mam problem. W środę muszę wykonać spawanie a miejscu gdzie trzeba jakoś zabezpieczyć podłogę i stół (pewnie drewniany albo plastikowy. Na tym stole będzie materiał spawany. Spawać będę elektrodą żeby leciało dużo iskier. 

Więc  jak najlepiej zabezpieczyć tą podłogę. Kiedyś był koce azbestowe a teraz?



#2 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 19 maj 2014 - 21:20

Miałem okazję korzystać z koca gaśniczego, nie azbestowego - wystarczyły iskry z 230-ki i był zwęglony materiał z ładną dziurą

 

Ja używam w miejscach problematycznych, kawałka wykładziny dywanowej (nie dywanu...), górę zwilżam wodą, jak iskry lecą to albo się przylepią do wykładziny lub też owszem polecą dalej ale się nie wtopią (woda wychłodzi)... wiem totalna prowizorka...ale za free (miałem odpad) fakt nie robię za wiele po za moją miejscówą... i mam tylko mały zgrabny kawałek wykładziny dywanowej (łatwo go zwinąć), gdyż nasączony jednak trochę waży... ale spawałem w mieszkaniu, rżnąłem rury w pokoju z kafelkami i było OK... bez strat...



#3 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 19 maj 2014 - 21:29

no to mnie zmartwiłeś z tym kocem bo miałem zamiar kupić dwa specjalnie na tą imprezę :( nie wiem czy na wykładzinę się zgodzą, bo na polewnie stanowxczo się nie zgodzili



#4 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 20 maj 2014 - 01:59

dobre....polecam tez taki kocyk na chlodne majowe dni



#5 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 20 maj 2014 - 04:42

No może trafisz lepszy model niż ja... bo ja musiałem zabezpieczyć podłogę w Rozdzielnicy Wysokiego napięcia (była specjalna dla dużego zakładu we Wrocku z konkertnymi przepisami zakładowymi BHP) i powiem tak rewelacji z takiego koca nie było... tylko nie znam producenta (byłem tu dorywczo - metki producenta nie szukałem)... może coś droższego będzie lepsze... ja miałem tylko nowe drzwi wstawić i ten kocyk mało się sprawdzał...



#6 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 20 maj 2014 - 05:18

dobre....polecam tez taki kocyk na chlodne majowe dni

super wypowiedź. fajna, dowcipna. jednym słowem super.



#7 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 20 maj 2014 - 11:37

są specjalne koce jak to nazwales.Za granicą nazywa się to fire blanket,nie wiem jak to w Polsce.Wujek google Ci pomoze Popieprzone forum....wkleil bym Ci linka jak to wygląda ale niestety nie można.Admin zablokowal wklejania linkow.Chore....jak i Administracja tego forum


Użytkownik weld777 edytował ten post 20 maj 2014 - 11:41


#8 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 20 maj 2014 - 18:10

A to ? http://allegro.pl/ko...4192691731.html



#9 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 20 maj 2014 - 19:04

taki właśnie koc kupiłem. już nic nie wymyślę. Jutro robię najdziwniejsze spawanie w mojej karierze. 

Spawanie to nie będzie polegało na tym żebym cokolwiek pospawał tylko żeby leciało dużo iskier. :)



#10 roman.nl

roman.nl

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 62 postów

Napisano 21 maj 2014 - 21:17

Tak jak pisze WELD tylko u nas tosie nazywa brande blanket lub brande material,,,,rolki 1m szer 30m długosci srebrny ciezki materiał

Dopuki sie nie utleni spokojnie żłobienie nie tylko spawanie wytrzymuje,,,ale w polsce tego nie spotkałem ale moze dlatego ze polscy prezesi jagby mogli to by z pod siebie zjedli,,,pamietam jak z kółeczkiem po tarczy do szlifowania do magazynu sie szło po nowa,,,,,ha a firma i tak padła,,,w firmie w której teraz pracuje nawet jak nowy fronius wpadnie do doku to nic sie nie stało a tarcze no cóz walaja sie wszedzie....a firma we wspaniałej kondycji finansowej,,,,,,,,,,,,,,wszystko w cenie ,wszystko w cenie.Do polskich prezesów....Z GÓWNA BATA NIE UKRĘCISZ,,,tak mawia mój tata.


Użytkownik roman.nl edytował ten post 21 maj 2014 - 21:19


#11 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 22 maj 2014 - 05:41

dzięki panowie za podpowiedzi. sprawa zakończona. kupiłem koc gaśniczy i rolkę 20 m. zwykłego kartonu malarskiego który ekipa zmoczyła.

Może wypada wytłumaczyć co było grane. A grane było dosłownie. Otóż ekipa filmowa poprosiła mnie żeby zrobić im efekt spawania. A że w studiu nagrań nie można było zrąbać podłogi to potrzebne było zabezpieczenie. 

Tak więc wziąłem kilka profili spawarkę i dałem ognia. Ale wcześniej ubrali mnie w idiotyczny kapok jaki noszą rybacy podczas sztormu. Dali tanią przyłbicę z hipermarketu i heja. Nakręcali chyba 2 godziny materiał z którego zrobią 5 min. 

głupie to było strasznie. Jak robiłem ciągły spaw ro reżyserowi się nie spodobało. więc musiałem poprostu byłskać.

potem nie spodobało mu się ża patrzę w miejsce spawania. więc od nowa. musiałem spawać a patrzeć bardziej w kamerę. A poza planem przed kamerą gość diaksem robił dodatkowe iskry. :)

Kto zechce zobaczyć jak spawam będzie mógł to zrobić, gdyż akcja ta będzie wyświetlana na bilbordach podczas koncertu w opolu, więc może telewizja też to uchwyci.

wiem, wiem. niegodne to spawacza, ale parę stów piechotą nie chodzi :)


Użytkownik weldek edytował ten post 22 maj 2014 - 05:42


#12 magius

magius

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 178 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 22 maj 2014 - 08:57

O kurde, jaka fucha haha.

Dobre :D



#13 don Carlito

don Carlito

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDTR

Napisano 22 maj 2014 - 11:16

no i urosła nam prawdziwa gwiazda filmowa :)



#14 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 24 maj 2014 - 09:55

mozna autograf?:D



#15 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 25 maj 2014 - 19:42

mozna autograf? :D

Jak wrócę z Cannes :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych