Skocz do zawartości


Zdjęcie

PŁUCA SPAWACZA albo ich zawartosc po robocie - dramat

ochrona płuc spawacza

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
35 odpowiedzi w tym temacie

#21 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 09 czerwiec 2015 - 09:49

Przecież węgiel z 916 gram nie zajmuje litra, to jest struktura z węgla, a nie sypki wypełniacz.

Straszna przepaść technologiczna, nei tylko w Polsce bada się produkcję węgli strukturalnych - aktywnych, w niektórych krajach produkuje się to do celów przemysłowych.

Taka struktura węgla wyłauje wszystko. Tylko na maskę nie nakręcisz litrowego pojemnika, żeby głupio nie wyglądać, i nie przepompujesz własnąrespiracją, dlatego taki filtr jest w stacji filtrującej.

 

Podejrzane jest to, iż uzyskałeś wynik strukrotnie niższy niż w w warunkach testu sundstorma. Czyli filtr był marginalnym środkiem ochrony.

 

Zweryfikuj metodologię, obawiam się, że mierzysz nie to co Cię interesuje z powodu specyfiki warunków.



#22 kuba37

kuba37

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 26 czerwiec 2015 - 20:03

szukałem połmaski z przewodem tak zebym mogł filtr za plecy dac i zeby nie był bezposrednio na wysokosci oparów

 

znalazłęm połmaske maskpola- troche drewnianą ale z przewodem, jak zwykle za krotkim, mosze drugi dokupic

 

 

sam filtropochlaniacz troche wystaje z pod maski ale robi robote dzisiaj spawalem migiem malowana blache ( bo mi sie czyscic nie chciało) ani troche smrodu nie czyłem



#23 lukasz

lukasz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 22:05

Przepraszam że wtrącę, ale w życiu kieruję się opiniami mądrych ludzi a tutaj takowych czytam :) 

Proszę wybaczyć ale nie mogę się oprzeć pokusie i muszę zapytać czy przyłbica 3M speedglas 9100 z adflo do dobey kierunek? Więcej w załączniku. 

Załączone pliki



#24 MichałB

MichałB

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 29 czerwiec 2015 - 23:34

dobry, jak masz kasiorę to polecam 



#25 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 30 czerwiec 2015 - 14:37

Bardzo dobry kierunek.



#26 kuba37

kuba37

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 02 lipiec 2015 - 22:23

testowałem, troche kalustrfobiczna sprawa, ten kto to pojektował nie miał tego na glowie przez 8h non stop, załoze sie o zgrzewke piwa

 

jak juz brac to z odchylanym filtrem din do szlifowania, bo przemieszczanie sie z filtrem spawalniczym na oczach  jest problematyczne,

 

jak bym wiedział jak zdjecia załądowac to pokazał bym tego maskpola



#27 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 03 lipiec 2015 - 15:24

Wstaw 9100X i będzie normalnei widać, te pozostałe wygaszacze "oszczędnościowe" są dla żarty (z wyjątkiem najmneijszego, który pasuje do cheaterów).



#28 suq-madiq

suq-madiq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 45 postów

Napisano 27 lipiec 2015 - 22:30

Przepraszam że wtrącę, ale w życiu kieruję się opiniami mądrych ludzi a tutaj takowych czytam :)

Proszę wybaczyć ale nie mogę się oprzeć pokusie i muszę zapytać czy przyłbica 3M speedglas 9100 z adflo do dobey kierunek? Więcej w załączniku. 

Mam taką od dwóch lat (widać na awatarze9100fx) 

Warto wydać te pieniądze, po tygodniu używania skończył się poranny kaszel, komfort pracy mistrzostwo, można dokupić wszystkie części zamienne.

 

Minusem są koszty eksploatacji, 10 przednich szkiełek ok 100pln (9100fx ma 3 szybki) filtry drogie, akumulator pada po roku (drogo) itp.



#29 Emil Polska

Emil Polska

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 11:00

Witam serdecznie panowie wasz watek bardzo mnie zaciekawil mianowicie mam ostatnio dylemat i sadza ze jesteście w stanie mi pomoc.jestem operatorem wypalarki gazowej i plazmowej warunki pracy w moim zakladzie delikatnie mówiąc są zle brak wyciągów itd. Zamówiłem maseczkę 3m 7503 i nie wiem jak do rac do niej filtry. Na pewno filtr przeciwpylowy a do tego węglowy? Proszę i z góry dziekuje za pomoc

#30 lukasz

lukasz

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 18:40

Do Nowicjusza.

 

3m raczej nie sprzedaje badziewia więc na pewno posłuży długo jedyne co to trzeba co jakiś czas wymieniać filtry. Do tego kompletu dokupiłbym filtr gazowy. 



#31 Emil Polska

Emil Polska

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 grudzień 2015 - 20:16

http://www.icd.pl/po...a2-3m-6055.html czy taki filtr bedzie odpowiedni do palenia plazma?



#32 PawelNorge

PawelNorge

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 14 styczeń 2017 - 20:57


Witam.
Wątek dotyczy pyłów.
Co z oparami ? Chodzi o spawanie elementów pokrytych częściowo bądź w całości (ewentualnie z cienkim filtrem po przetarciu) olejem. Specyfikacji nie pamiętam ale uznajmy że jest to jeden z olei mineralnych używany przy tłoczeniu, gięciu, wykrawaniu itd. w prasach. Dymu powstaje bardzo dużo. Gesty , gryzący. Na zwykłej maseczce 3M zostawiał kawowy osad.
Na pewno uczulał. Brak wentylacji jedynie wiatrak kierujący opary 'na hale' byle dalej od spawacza, operatora(obsługa robota ze stołem rotacyjnym ,dwustronnym).
Czy ktoś jest obeznany z BHP ? Ktoś wie jaki to ma wpływ na zdrowie bo że zły to wiem, 8 godzinach tylko sen, egzema na dłoniach, kontakt z olejem i oparami. 
Jeśli ktoś miał do czynienia z taką sytuacją lub zna zalecenia co do takich warunków spawania to bardzo proszę o informację , może jakieś zalecenia BHP, normy.
Dziękuję
[/quote]


Użytkownik PawelNorge edytował ten post 25 styczeń 2017 - 16:45


#33 sztygar

sztygar

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 10 maj 2017 - 09:02

witam.

mój pierwszy wpis, ale podzielę się swoim doświadczeniem. Używam maski z nawiewem firmy Kemper, model AutoFlow XP. System nawiewowy działa bardzo dobrze, regulacja nawiewu, filtry nie są drogie przy wymianie. Sama przyłbica dobrze wykonana. Polecam :)



#34 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 279 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 19:50

Nie będę się rozpisywał, bo wszystko jest super opisane w tym filmie  Warto zobaczyć, warto się zabezpieczać bo szkoda zdrowia!



#35 kuba37

kuba37

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 03 styczeń 2018 - 21:08

znalazłem i szukałem SUNDSTROMA połmaske 900 plus pochłaniacz na wezu  i na pasku



#36 AKSFILTER

AKSFILTER

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 06 styczeń 2024 - 19:26

Maski mają bardzo duże znaczenie w filtracji powietrza ale również można zastosować odpowiednie systemy filtracji do dymu oraz pyłu firmy www.aksfilter.pl






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych