Skocz do zawartości


Zdjęcie

przecinarka plazmowa chinska czy kombajn?

przecinarka plazmowa

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

#1 semmac

semmac

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 08 kwiecień 2014 - 07:07

Proszę o poradę. Przymierzam się do kupna przecinarki plazmowej. Ze względu na fundusze będzie to albo używka albo chińszczyzna. Używek jest mało i nie dam rady sprawdzić czy nie szwankuje, więc pewnie zdecyduję się na chińszczyznę. Spawarkę mam od kilku lat (Telwin – inwerter MMA) i jestem z niej zadowolony. Ale podczas poszukiwań na Alledrogo natknąłem się na kombajn: http://allegro.pl/sp...4089993414.html I tu pytanie: Skoro i tak pewnie zdecyduję się na taniochę (chyba, że ktoś tu doradzi mi coś innego) to czy jest jakaś różnica pomiędzy przecinarką a przecinarką i spawarką w jednym? Tak na chłopski rozum lepiej mieć w zapasie dodatkową spawarkę. Tym bardziej, że cena mniej więcej ta sama. http://allegro.pl/ev...4117180996.html Pytanie dodatkowe: jak rozumiem pewne standardy jeśli chodzi o rozmiary obowiązują i końcówki, dysze i inne materiały zużywalne bez problemu dostane w każdym sklepie spawacza Z góry dziękuję za odpowiedź.

#2 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 15:34

.


Użytkownik hotwanderer edytował ten post 02 listopad 2014 - 19:55


#3 semmac

semmac

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 09 kwiecień 2014 - 18:38

chcesz kupić urządzenie do cięcia z limitowanymi możliwościami , pytasz o radę i nie podajesz najistotniejszej informacji tzn co chcesz ciąć. Czy zwróciłeś uwagę na zakres grubość cięcia tych dwóch urządzeń ?

Masz rację nie doprecyzowałem.

Zastosowania domowe. Chociaż wolałbym mieć możliwość cięcia powyzej 12 mm to myślę, że te 8mm jakościowego powinno wystarczyć.

A linki podałem tylko jako przykład. Niekoniecznie te modele będą mnie interesować. Na Aliexpres za te same pieniądze można mieć przecinarki 50A i zastanawiam się na tym serwisem.



#4 Marian12345

Marian12345

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów

Napisano 10 kwiecień 2014 - 16:37

Żeby tyle przeciąć trzeba mieć nie tylko przecinarkę ale i zasilanie pamiętaj że jak instalacja wytrzyma pobór przecinarki to musi jeszcze wytrzymać kompresor jak się włączy bo inaczej tylko bezpieczniki zaprotestują i cię to ograniczy... Niezależnie co wybierzesz z żółtych produktów dobrze żeby miało hf do hypertherma temu będzie daleko..



#5 semmac

semmac

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 11 kwiecień 2014 - 09:47

Żeby tyle przeciąć trzeba mieć nie tylko przecinarkę ale i zasilanie pamiętaj że jak instalacja wytrzyma pobór przecinarki to musi jeszcze wytrzymać kompresor jak się włączy bo inaczej tylko bezpieczniki zaprotestują i cię to ograniczy... Niezależnie co wybierzesz z żółtych produktów dobrze żeby miało hf do hypertherma temu będzie daleko..

Aż taki zielony nie jestem. Róznego rodzaju sprzętu mam w domu sporo. Instalacja bez problemu powyżej 4KW wytrzymuje.

Pytam głównie o doświadczenia z chińskimi produktami







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przecinarka plazmowa

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych