Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy to jest moźiwe, że tak mi wzrok siadł ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 18 marzec 2014 - 15:26

Witam!

 

Takie mam uczucie, ze z dnia na dzień wzrok mi siada coraz bardziej ? Jestm krótko widzem, na oddal miałem wadę na - 1 PL

Aaa teraz jak jeźdzę samochodem, takie mam przeczucie, że już są za słabe google... Bez googli na 20m mam już rozmazane wszystko... Przeczytać nawet nie daję rady... Drobny druk to na 1m nie widzę...Może być, że w takim krótkim czasie siadł aż tak wzrok ?



#2 Answer

Answer

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaNorge

Napisano 18 marzec 2014 - 17:31

Może tak może nie. Odwiedź lekarza. Tu na forum nikt ci oczu nie sprawdzi... Pozdrawiam i zyczę zdrowia.



#3 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 18:48

oczywiście ze jest możliwe,tym bardziej jak zle dobierasz szkla do spawania,nie mowiac ze pewnie spawasz bez okularow pod przylbica Czy ktoś wkolo spawa obok Ciebie i dostajesz rykoszetem to o tym nie wspomniales



#4 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 18 marzec 2014 - 19:04

Tak spawam bez googli... I stanowiska są bez osłon więc gdzie nie spojrzysz dostaniesz... Stosuję jakieś krople codziennie z 2-3 razy dziennie na zmeczone oczy ale to guzik pomaga.



#5 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 19:42

wiec masz odpowiedz na twoje pytanie.Stosuj chociaż najzwyklejsze biale okulary w pracy,gwarantuje ze pomaga,no i walcz o to aby stanowiska pracy spawaczy były za parawanami.Zdrowie jest tylko jedno.



#6 morgueofdeath

morgueofdeath

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 20:05

Polecam okulary 3M QX2000 lub QX3000 i do tego ramka na szkła korekcyjne 3M RX.



#7 andrzejWAWA

andrzejWAWA

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 3 postów
  • LokalizacjaBielsko-Biała

Napisano 14 czerwiec 2014 - 05:03

Pozdrawiam. Nie będę nauczał, że do spawania ma się na ochronę oczów odpowiednie szkła. Musi mieć się odpowiednie okulary!!!!!!!!!!!!!! Obyś miał ok wzrok...........



#8 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 22 czerwiec 2014 - 16:10

Panowie, ja nie wiem czy to aby nie jest wina samościemniających przyłbic. nie ma co się oszukiwać, my jesteśmy pierwszym pokoleniem, które zaczęło je stosować. 

Są różne teorie spiskowe. Przyłbic to nie będzie nigdy dotyczyć bo za mała grupa społeczeństwa je stosuje, ale np. taki Aspartan, c zyli składnik wszystkich "bezcukrowych" produktów, napojów gum itp. niby stwierdzone w badaniach klinicznych że jest to nieszkodliwe, ale jak dobrze się przyjrzeć sprawie, to badania kliniczne robione były na zlecenie wynalazców i koncerny które to produkują, a niezależne badania wykazują że to jest po byku szkodliwe.

A okazuje się że aspartam czyli E951 jest toksyczny i szkodliwy, a więc pijący napoje dietetyczne mogą sobie powiedzieć - Na zdrowie


Użytkownik weldek edytował ten post 22 czerwiec 2014 - 16:14


#9 Wymyslony

Wymyslony

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 08 listopad 2015 - 21:24

Właściwie jak to jest z tymi przyłbicami, lepiej stosować zwykłe szkła, czy renomowaną przyłbice?

 

 
Spawam mma od roku na ESAB Tech warrior i normalnie, czuje jak mi wzrok siada..



#10 Alex79

Alex79

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 19 postów

Napisano 30 listopad 2015 - 12:24

Bez urazy ;)  ale pogorszenie wzroku może być związane z PESELem, czyli zależeć od wieku, przecież nie tylko spawaczom z wiekiem psuje się wzrok, więc zgadzam się z jednym z przedmówców - trzeba iść do doktorów.

weldek pisze o przyłbicach samościemniających jako o przyczynie wad wzroku i tu rację może mieć i nie mieć jednocześnie. Bo przyłbica przyłbicy nierówna. Oto dowody:

ilość czujników, czas reakcji, długość opóźnienia, stopień/poziom przyciemnienia i inne jeszcze parametry są różne w różnych maskach. Dla przykładu: czas załączenia może wynosić od 1/4000 s do 1/25000 s (taki czas ma np. maska Carbonic jak na tym obrazku.)

Niby ułamki sekund, ale pomnożone przez ilość godzin pracy razy lata w zawodzie - daje już jakiś wynik, co? To samo dotyczy ilości światła, jakie się przedostaje do oka - o tym decyduje poziom, dalej kąt patrzenia i pole widzenia - wszystko pomnożone przez czas spawania. Wniosek: chronić oczy dobrym sprzętem.



#11 frank horrigan

frank horrigan

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 277 postów

Napisano 09 listopad 2017 - 19:27

Tylko dobry markowy sprzęt, bo szkoda zdrowia... chyba że na starosć chcecie być ślepi jak kury. Ostatnio rozmawiałem z gościem, którego znajomy kupił chińskie dziadostwo i skończyło się na lekarzu.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych