Skocz do zawartości


Zdjęcie

Ochrona szyi TIG poradźcie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 Olka

Olka

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 16:11

Witam wszystkich panów, mam mały dylemat. Latem zrobiłam kurs na pachwiny na TIGa, i mój strój był dosyć prowizoryczny, kombinezon na szelkach, trampki, za krotkie rękawice, za duża kurtka od kombinezonu. Generalnie miałam popalony nadgarstek lewej ręki, bo rękawica była za krótka (kupowane na ostatnią chwilę, te właściwe były za duże) i popalona szyja w tym takim jakby "dołeczku" :>  Teraz mam pytanie, na dwa kolejne moduły , czołowe i rury, dostałam się z urzędu pracy, i też dowiedziałam się w piątek, że zaczynam jutro! Zdążyłam się zaopatrzyć tylko w porządne buty i odpowiednie długie rękawice (co też było wyzwaniem, bo tylko w jednym sklepie na 10 mieli mój rozmiar:/). Martwi mnie ta szyja, nie chcę znowu jej popalić, wtedy okropnie schodziła mi skóra.

Chłopaki czym mogę ją zasłonić?

Chciałam kupić kołnierz jakiś taki specjalny, ale ani za bardzo kasy na razie nie mam, ani czasu już. Czy mogę założyć pod tą kurtkę roboczą zwykły sweter z golfem, albo polar zapinany pod szyję? Albo wyciąć z czegoś chustkę? Mój kuzyn spawacz, powiedział, że może być cokolwiek, ale wolę się upewnić.

Proszę pomóżcie jeszcze dziś, bo niewiele czasu zostało..

Pozdrawiam, Ola



#2 MichałB

MichałB

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 16:24

bluza z kapturem w lumpeksie na wagę... jak juz bedzie gotowka to polecam kaptur speedglasa,  w 135 wytrzymuje mi pól roku 


Użytkownik MichałB edytował ten post 16 marzec 2014 - 16:26


#3 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 16 marzec 2014 - 16:26

Witaj

 

Co tu można Tb do radzić ? Fragment skóry do przyłbicy dołączyć jak na obrazku. Przed spawaniem smarować twarz szyję jakimiś kremami, które na wilżą. I problem twój rozwiąże. Ja Tigiem jak spawam małe fragmenty czy średniego rozmiaru nie używam rękawic chyba, że już większe prądy to tak.

 

Dołączona grafika



#4 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 16:33

http://allegro.pl/ka...4028318598.html

 

..krem ochronny z filtrem (30) ....zbyt wysoko podnosisz brodę przy spawaniu,..wszystko co zasłoni pomoże na początek ale kup kaptur ...


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#5 Olka

Olka

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 16:43

Dzięki za odpowiedzi, właśnie chodzi o to, że muszę coś wykombinować w domu do jutra. Bluzy mam jakieś stare to coś znajdę. Docelowo chciałam taki kołnierz, coś jak ten kaptur z linka, tylko sam kołnierz:>  Maski nie mam swojej dają nam na kursie coś takiego;

http://www.krakowski...matyczna(1).jpg , więc nic do niej doczepić nie mogę.

 

No a mogę założyć na razie polar zapinany pod samą brodę? albo sweter z golfem? nie zjara to się?:/



#6 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 16:56

...maska do niczego ,powinna być w szpic pod brodą ...możesz od spodu przykleić taśmą klejącą kawałek miękkiej skory ...


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#7 Olka

Olka

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 17:00

Okej, wszystko fajnie ale;

-takie maski dostajemy na kursie

-skad ja w niedziele wieczorem wyczaruje kawalek skory i obczaje jak to jutro przymocowac

 

pytam czy moge zalozyc polar zapinany pod szyje lub sweter z golfem, bo nic innego w tej chwili nie wykombinuje.



#8 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 16 marzec 2014 - 17:48

Witaj Olka ! Pewno że możesz założyć polar i zapiąć pod szyję . A na egzaminie pokaż instruktorowi co sobie zrobiłaś i niech się zastanowią co dają do spawania . Bo to że cię kierują z UP nie znaczy że mają na tobie oszczędzać . Pozdrawiam (a skąd ten pomysł żeby zostać spawaczem-spawarką?haha nie wiem jak odmienić )



#9 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 17:56

,


Użytkownik Mario edytował ten post 25 październik 2014 - 10:36


#10 Bubu

Bubu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 61 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 18:15

Witam Spawacza

 

Zaproponuję to http://allegro.pl/po...4002904899.html  sam tego używam już jakiś czas i nie tylko ja znajomi też,nic się z tym nie dzieje a i trochę ciepła daje w zimę koszt to 2 dychy do tiga moim zdaniem wypas.

 

Dołączona grafika

 

A jak masz już wene twórczą to weź np.polara dodaj kilka cm. zszyj gdzie trzeba i pozamiatane :)

Dołączona grafika

Jak by moja była powiedziała mi że zostanie spawaczem to jutro się z nią chajtam hehe ;)


Użytkownik Bubu edytował ten post 16 marzec 2014 - 19:00


#11 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 19:06

.


Użytkownik hotwanderer edytował ten post 02 listopad 2014 - 20:26


#12 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 16 marzec 2014 - 19:40

Wiecie to jest jednak kurs, nie produkcja moim zdaniem wystarczy jakaś koszula zapinana na ostatni guzik najlepiej robocza czyli koszt 20 zł.

 

Można również te bluzy z kapturem (ale na szkolenie??? - luksus, zwykłe pod szyję). Najważniejsze żeby nie były ani za luźne ani za ciasne, pierwsze łatwiej o wypadek bo można zahaczyć o coś wystającego, sznurki muszą być jak najkrótsze aby szlifierka - gumówka ich nie wciągneła, a w drugi aby nie utrudniało ruchów.

 

Najlepiej materiał z jak najmiejszą ilością "plastiku" (skrót myśleniowy, wiecie o co chodzi) najlepiej jak najbardziej bawełniany, jest to istotne - "plastik" i temperatura, kicha gorzej się gasi (przykleja się do skóry) niż bawełna... myślę że w lumpeksie można coś wyłapać coś za grosze...

 

Myślę że szkoda zachodu z taką papierową przyłbicą ,nie ma sensu jej przerabiać. Ja miałem w robocie PS-20 przewierciłem otwory, od środka przełożyłem nity na zewnątrz była skóra ze starego fartucha spawalniczego, a na końcówkach założyłem zwykłe nakrętki o jak najbliższym rozmiarze do nita zrywalnego, ale i tak to był MAG ponad 200 A gdzie pełno odprysków, do TIG nie miałem ale ja tam tylko do 210 A robiłem...



#13 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 21:26

Dzięki za odpowiedzi, właśnie chodzi o to, że muszę coś wykombinować w domu do jutra. Bluzy mam jakieś stare to coś znajdę. Docelowo chciałam taki kołnierz, coś jak ten kaptur z linka, tylko sam kołnierz:>  Maski nie mam swojej dają nam na kursie coś takiego;

http://www.krakowski...matyczna(1).jpg , więc nic do niej doczepić nie mogę.

 

No a mogę założyć na razie polar zapinany pod samą brodę? albo sweter z golfem? nie zjara to się?:/

wstydzili by się taki badziew dawać na dzień dobry.



#14 Olka

Olka

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 05:33

Dziękuję Panowie za pomoc, biorę jednak starą bluzę i wycięłam ze starej bluzki taką chustkę na szyję. A skórę spaliłam na pierwszym module, za który sama płaciłam, teraz na 2 i 3 idę z UP. Zamowię na allegro jakiś taki komin co tu ktoś wkleił. No to lecę, życzcie mi powodzenia:)

 

P.S. A spawaczem chcę być bo... niewiem, nie chcę siedzieć za biurkiem za 1600zł? Jakoś tak chyba:>


Użytkownik Olka edytował ten post 17 marzec 2014 - 05:35


#15 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 17 marzec 2014 - 06:54

Gratuluje pomysłu i odwagi bo nie jest to łatwe "papu" ale to wszystko przed tobą . POWODZENIA zagnij ich próbkami !



#16 Olka

Olka

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 17 marzec 2014 - 14:44

Dzięki za miłe słowa:) Właśnie wróciłam, ciuchy się sprawdziły, ale jutro muszę cieplej się ubrać bo zmarzłam okrutnie. No i łatwo nie było, czołowe idą mi średnio, ale pocieszam się, że z pachwinami też na początku było kiepsko, a potem pięknie wychodziły. No i najgorsza jest szlifiernia, co tu dużo kryć, te szlifierki są dla mnie mega ciężkiebo jestem raczej drobna, i daję radę zrobić maks. 3 blaszki za jednym razem, bo mi ręka pada:/ No ale trudno, wiedziałam na co się piszę.



#17 miroslawzmudzki

miroslawzmudzki

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 357 postów
  • LokalizacjaWierzbanowa Kraków

Napisano 17 marzec 2014 - 15:15

Właśnie o to chodzi praktyka czyni mistrza ! Na szlifierki też jest sposób nie trzymaj cały czas w powietrzu szlifierki bo ręce nie wytrzymają długo tylko opieraj tarczę o materiał a szlifierkę podtrzymuj , również jak skończysz szlifować to zatrzymaj na materiale i zdejmij luźno tyle mogę doradzić na początku kariery, a potem będzie lepiej . Pozdrawiam !



#18 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 18 marzec 2014 - 02:45

.


Użytkownik hotwanderer edytował ten post 02 listopad 2014 - 20:27





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych