Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mała prośba do odpowiedzialnych za dział PRACY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 20:08

troszkę nie na temat...no ale...kolega podal wyżej jak jest w normalnych krajach jeśli chodzi o stawke w ogłoszeniach o prace,od tylu do tylu...nie atrakcyjne wynagrodzenie..jak to jest na giełdzie pracy praktykowane tutaj .Nic to nikomu nie mowi,po co ten temat jak Admin i tak swoje...licza się profity,nie pracownicy,czyli jak u posrednikow...Adminie



#22 MOTOR_L

MOTOR_L

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 70 postów

Napisano 14 marzec 2015 - 22:25

Witam, zastanawiam się dla kogo jest ta strona... Dla nas spawaczy, spawalników, stapiaczy drutu, monterów, "pomocników" itp.?? Czy może własnie dla pracodawców, agencji, pośredników?? Komu jak nie nam ma zależeć na tym żeby były jasne reguły.. Nie chcesz podawać stawki to nie masz ogłoszenia, szukaj sobie w internecie.. tylko czy znajdziesz tam wykwalifikowanego pracownika czy chłopa spod sklepu..

Osoby odpowiedzialne za stronę/ forum powinny same już to dawno zrobić...

Ps. nie byłoby już dawno pytań typu czy znasz firmę xxxxx.. bo nie byłoby ich na naszej stronie..

Może jeszcze jakieś pomysły usprawniające nasze forum / stronę..


Pozdrawiam, AVE

 

If you don't learn something everyday, then you haven't been listening.


#23 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 09:33

Najzdrowiej to zarządać akutalnych zdjęć z produkcji, co się robi i jak się robi, tak poglądowo, żeby było wiadomo gdzie się jedzie i dla kogo takie zajęcie.



#24 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 15 marzec 2015 - 10:08

@MOTOR_L ta strona nie jest dla spawaczy, spawalników, pracodawców czy agencji ona jest dla właścicieli portalu, zauważcie że ten portal jest rozbudowany, nie tylko praca i forum ale sprzedaż książek, szkolenia, giełda czy reklamy sklepów...

 

Popatrzcie na inne fora z innych krajów tam większość tematów związanych jest z problemami ze spawaniem, jakieś pomysły na... itd... tutaj dużą część zabierają działy z opiniami o pracodawcach... no i o to chodzi, więcej osób pisze znaczy się portal jest wartościowy, szczególnie dla reklamodawców... a z nich to portal ma jakieś profity nie z takiego prezesAdammm'a...

 

Liczy się wrażenie a nie wartość użytkowa, przecież oczywistą sprawą że każda normalna osoba będzie starała się pokazać w jak najlepszym świetle, przecież zauważcie ile oni mają ogłoszeń na giełdzie, co z tego że pierwsze z 2010 i pewnie sporo z tych agencji już nie istnieje, no ale liczba robi wrażenie co nie???

 

Iluzja... ale dobra... nie zmienią takiego systemu ponieważ sporo tych wątpliwej jakości pośredników odpadnie, kiedyś miałem telefon - praca w Belgii / pan zachwalał itd... stawkę mi podał w złotówkach, jakoś mnie to nie interesowało później z ciekawości wrzuciłem kalkulator walutowy i wyszło mi 6 Euro + za free mieszkanie... no cóż...

 

Podobny motyw jest na GoldenLine - też kreują się na liderów... jeśli by oba portale pokasowały nie aktywnych userów, ogłoszenia to by już za wesoło by nie było...

 

Prawda jest taka że praca jest po za tymi portalami, tylko że polski spawacz to on wyłącznie czeka na mannę z nieba, wysyła oferty wyłącznie do polskich pośredników, rozumiem może nie którzy mają problemy z komunikacją w języku obcym no ale reszta???

 

Przecież są takie portale jak LinkedIn (ogólnoświatowy), XING (kraje niemieckojęzyczne), Viadeo (francuskojęzyczny) - no to co szkodzi zarejestrować się i aktywnie szukać rekruterów z branży...

 

Nie rozumiem później narzekania, ja nie mam od dłuższego czasu konta na żadnym portalu polskim, tu na giełdzie pracy, stoczniowcach, pracuj i innych takich to była wyłącznie strata mojego czasu, szukam pracy zagranicą - to nie będę tego robił w Polsce, przecież znam języki to po jaki ciul...

 

A ofert to było... wiadomo moje uprawnienia nie są czymś czym można się chwalić bo to niskie czyli na jakieś oferty nie mogłem startować no ale z ciekawych krajów miałem oferty:

- Irak

- Kanada

- Republika Południowej Afryki

- Grenlandia

oczywiście 99% sprawdzona wiarygodność - nie lipa jak mi dzwonili z ofertą z Nigerii kilka razy...

 

W Norwegi owszem i jestem no ale to nie ja szukałem tam pracodawcy, ponieważ miałem jechać do Czech... to pracodawca mnie znalazł i poprosił o CV... ja tam jednak wolę cieplejsze kraje...

 

Tyle i aż tyle w tym temacie, znając języki warto samemu szukać a nie czekać na łaskę agencji które się mają za panów i władców, jeśli by spawacz nie chciał iść na gotowe i poświęcił trochę czasu na pracę w internecie...

 

 



#25 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 15 marzec 2015 - 11:11

Do zawodu nie trafia kwiat narodu, więc nie można zbyt wiele oczekiwać.

Musi być jasno podane gdzie kartę podbić rano i gdzie jest majster, oraz ile do michy kaszy za to nałożą i gdzie spać dadzą.

 

Od tego jest społeczeństwo aby sobie własne zasoby produkcji i ludzi zorganizować.

Własne stocznie, własne fabryki czołgów, karabinów, mostów, koparek, dźwigów.

W Polsce wyszło tak, że nagle nie dość że każdy sam, to jeszcze bez środków produkcji, bez organizacji jaka była, za to z wrogim, okupacyjnym podatkiem od deszczu.

I szukaj sobie szczęścia w świecie.

 

Wcale mnie nie dziwi, że chłopaki ze stoczni jak jadą szukać gdzieś pracy to na wszelki wypadek zabierają oxyace z małym palnikiem, że w razie jak nic się nie uda nic znaleźć, to jakiś kontener na pokrycie strat pójdzie.

 

Nie widzę powodu, aby musiało być to wszystko tak źle zorganizowane jak jest obecnie.

Ale widać właścicielom kontenerów to nie przeszkadza :)






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych