Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mała prośba do odpowiedzialnych za dział PRACY


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#1 antykołchoźnik

antykołchoźnik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 18:42

Mam mały pomysł, delikatną sugestię do Panów odpowiedzialnych za ogłoszenia.

Może wprowadzić obowiązkowe pole do wypełnienia dla pracodawców, jakże ważne dla kandydata *** STAWKA ***

 

Wymagania, wymagania i jeszcze raz wymagania od kandydatów.

Przyślij skan tego, tamtego i jeszcze numer buta wujka szwagra babci brata, podwójne obywatelstwo, język, własne auto itd...

A co w zamian ?

 

Nie ma jednej z najważniejszych (o ile nie najważniejszej) pozycji

ZA JAKĄ KWOTĘ mam to wszystko uzbierać i wysłać.

 

Bo jak później usłyszę 11 euro brutto, Pan opłaca to, tamto i jeszcze owamto to nie będę nawet tracił czasu na kontakt z ową firmą.

 

Ja rozumiem KOMERCJA jest ważna, każdy z ogłaszających się płaci za ogłoszenie.

Ale stawka to podstawa dla pracownika i MUSI być w ogłoszeniu, co to za ukrywanie do samego końca ile płacimy.

 

Zaczyna to działać jak reklamy w czasie oglądania filmu, kiedy kończy się ostatnia nie pamiętasz co oglądałeś.

 

A może to tylko mnie drażni ???



#2 Admin

Admin

    Weteran

  • Administrator
  • 119 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 22:15

Jest pozycja na podanie wysokości wynagrodzenia ale nie jest obowiązkowa.

 

Oferty są bezpłatne dla Spawaczy i dla Pracodawców.

 

Jedynie ustawienie oferty na 1 pozycji lub uwidocznienie maila jest płatne - jedna na 100 firm coś płaci dodatkowo.



#3 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 22:52

od dawna o tym trabie...ogłoszenia bez podania stawek sa bez sensu,u nas na forum takie ogłoszenia sa od razu kasowane,atrakcyjne wynagroidzenie nic nikomu nie mowi.



#4 Admin

Admin

    Weteran

  • Administrator
  • 119 postów

Napisano 15 marzec 2014 - 23:29

"Prześladujemy" pracodawców za bardzo wiele rzeczy. Wystarczy zobaczyć jak przerywana jest numeracja ogłoszeń.

 

Jak będziemy wymagali stawek, to spłoszymy kolejną grupę. Moglibyśmy natomiast dodać info: PRACODAWCA ODMÓWIŁ PODANIA STAWKI z wyraźnym wyróżnieniem takiej oferty na liście.



#5 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 marzec 2014 - 07:06

Nikt nie poda stawki z prostego powodu.... konkurencja. :huh: Podawanie stawek i tak spowodowałoby jedno wielkie oszustwo - co kolejny podawałby większa i większą ...a jak to by było w rzeczywistości - wiadomo - tak jak jest...co nie masz na umowie to nie masz...

 

Mam mały pomysł, delikatną sugestię do Panów odpowiedzialnych za ogłoszenia.

Może wprowadzić obowiązkowe pole do wypełnienia dla pracodawców, jakże ważne dla kandydata *** STAWKA ***

 

Wymagania, wymagania i jeszcze raz wymagania od kandydatów.

Przyślij skan tego, tamtego i jeszcze numer buta wujka szwagra babci brata, podwójne obywatelstwo, język, własne auto itd...

A co w zamian ?

 

Nie ma jednej z najważniejszych (o ile nie najważniejszej) pozycji

ZA JAKĄ KWOTĘ mam to wszystko uzbierać i wysłać.

 

Bo jak później usłyszę 11 euro brutto, Pan opłaca to, tamto i jeszcze owamto to nie będę nawet tracił czasu na kontakt z ową firmą.

 

Ja rozumiem KOMERCJA jest ważna, każdy z ogłaszających się płaci za ogłoszenie.

Ale stawka to podstawa dla pracownika i MUSI być w ogłoszeniu, co to za ukrywanie do samego końca ile płacimy.

 

Zaczyna to działać jak reklamy w czasie oglądania filmu, kiedy kończy się ostatnia nie pamiętasz co oglądałeś.

 

A może to tylko mnie drażni ???

1. To że się wymaga umiejętności - źle...

2. Że ktoś chce zobaczyć Twoje uprawnienia ewentualnie CV - źle....

3. Zadzwonić w sprawie własnej pracy - źle...

 

To jak ma według Ciebie to wyglądać  ???? ... bo aż się uśmiałem ...

Pracodawca ma do Ciebie zadzwonić/ewentualnie umówić się i podjechać... od razu żebyś się niepotrzebnie nie trudził powiedzieć, że da Ci 21 Euro netto + zakwaterowanie + przejazdy + praca gdzie będziesz musiał pospawać 4 spoinki na czystej suchej i ciepłej hali... :D :D :D No wiadomo potem poszukać wszystkich Twoich dokumentów / wypełnić co trzeba itp itd... ;)

Pamiętaj jak dla Ciebie stawka tak dla pracodawcy Twoje CV + papiery to podstawa..... więcej przez internet nie sprawdzi..



#6 antykołchoźnik

antykołchoźnik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 15:38

1. To że się wymaga umiejętności - źle...

 

Odp: BARDZO dobrze

A że sie wymaga stawki - źle...

 

2. Że ktoś chce zobaczyć Twoje uprawnienia ewentualnie CV - źle....

 

Odp: ŚWIETNIE

  zgaduję że w tym miejscu pytanie o stawkę to znów źle...

 

3. Zadzwonić w sprawie własnej pracy - źle...

 

Odp: Jeżeli szukanie przez Ciebie pracy wygląda w ten sposób że dzwonisz do jednej lub dwóch firm to OK, ja lubię mieć pewność że zrobiłem wszystko co w mojej mocy żeby znaleźć odpowiedniego pracodawce, a 15 minutowa rozmowa (często monolog ze strony Pani która zwykle nie ma pojęcia jak odpowiadać dlatego ona mówi i mówi i mówi) a później podanie stawki mnie nie interesuje. Chcąc zadzwonić do 10 firm rachunek jest prosty, często jeszcze na numer nie zaczynający się od +48.

 

To jak ma według Ciebie to wyglądać  ???? ... bo aż się uśmiałem ...

 

Odp: Ciekawe masz poczucie humoru :)

  Podaj stawkę a będę wiedział czy warty jesteś mojego czasu

 

Chyba że chołdujesz tej dziwnej religii w którą wierzy większość pracodawców, że są jedynymi chlebodawcami i traktować ich należy jak "drugich po Panu Bogu".

 

Pracodawca ma do Ciebie zadzwonić/ewentualnie umówić się i podjechać... od razu żebyś się niepotrzebnie nie trudził powiedzieć, że da Ci 21 Euro netto + zakwaterowanie + przejazdy + praca gdzie będziesz musiał pospawać 4 spoinki na czystej suchej i ciepłej hali... :D :D :D No wiadomo potem poszukać wszystkich Twoich dokumentów / wypełnić co trzeba itp itd... ;)

 

Odp: Nie mam zamiaru Cię kolego obrażać, to naprawdę nie mój cel ale zakładam po Twoim podejściu że chyba nie pracujesz w zawodzie spawacza, może jakiś technolog ??? mam rację ??? czysta teoria, mało praktyki ???

 

Pamiętaj jak dla Ciebie stawka tak dla pracodawcy Twoje CV + papiery to podstawa..... więcej przez internet nie sprawdzi..

 

Odp: Jasne, tyle że pracodawca na dzień dobry chce papiery + CV + XXX (zależy od pracodawcy)

A ja co dostaje jako pierwsze dane ???

 

 

 

Stawka to podstawa, powtarzam jeszcze raz!!!

 

Podaj wynagrodzenie wtedy oczekuj umiejętności, ja przyjadę i zrobię wszystko co w mojej mocy żeby było dobrze.

TYLE.


Użytkownik antykołchoźnik edytował ten post 27 marzec 2014 - 18:14


#7 antykołchoźnik

antykołchoźnik

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 16 marzec 2014 - 15:56

"Prześladujemy" pracodawców za bardzo wiele rzeczy. Wystarczy zobaczyć jak przerywana jest numeracja ogłoszeń.

 

Jak będziemy wymagali stawek, to spłoszymy kolejną grupę. Moglibyśmy natomiast dodać info: PRACODAWCA ODMÓWIŁ PODANIA STAWKI z wyraźnym wyróżnieniem takiej oferty na liście.

może to coś pomoże, proszę o takie info

 

Pozdrawiam



#8 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 16 marzec 2014 - 21:48

od dawna o tym trabie...ogłoszenia bez podania stawek sa bez sensu,u nas na forum takie ogłoszenia sa od razu kasowane,atrakcyjne wynagroidzenie nic nikomu nie mowi.

  Rozumiem, no to konkurencja - nie można brać przykładu... tylko niech administracja zobaczy jak jest na portalach z pracą np. w UK te Monster czy TotalJobs, no tak zagranica: inna kultura itp... co to za argument z mojej strony. To ja zapraszam na nasze podwórko, proszę sprawdzić dowolną stronę Urzędu Pracy, w dziale praca są oferty gdzie jest podana minimalna i maksymalna stawka... fakt stawka nie powala ale można się czegoś spodziewać...   Może warto w końcu wyjść przed szereg i zacząć wprowadzać nowe standarty a nie tkwić w tym maraźmie, szczególnie że jest ta strona oraz konkurencyjna. Jesteście czołówką, to macie możliwość zmiany tego rynku, wprowadzić to co w Europie działa...   Administracjo przecież wy jesteście w dwójce potentatów w tej branży, to są specjalistyczne strony, dla specyficznej grupy. To ilu wam niby klientów odejdzie???, zauważcie w jaką grupę celujecie, to nie branża IT, rzadko który spawacz ma konto na GoldenLine, Profeo lub LinkedIn o CV nie wspomnę. Zobaczcie ile procentowo jest w waszych ogłoszeniach agencji... co myślicie że agencja zrezygnuje z kury znoszącej złote jajka czyli spawacza...???   A pomyślcie że pewnie wzrośnie wam statystyka odwiedzin stron, przez spawaczy i personel pomocniczy i nie tylko..., a czy nie o to chodzi wam w tym biznesie, pomijam o wzroście reputacji bo pewnie odejdą ci nieżetelni... Celujecie w podium??? no to trzeba iść do przodu i pokazać konkurencji miejsce w szeregu... Ten kto stoi w miejscu, nie zostaje na takim samym poziomie tylko się cofa w rozwoju... Mylę się to zapraszam na Golden Line i Profeo... te portale dużo straciły na przestrzeni ostatniego czasu, ile osób odeszło od nich, o aktywności nie wpominam... nudą wieje jak cholera... konkurecja LI przejął sporo osób... oni chyba przespali swój moment... a wy???   Może warto dogłębnie przemyśleć ten temat, żeby nie wylać dziecka z kołyską i przedstawić taką propozycję zarządowi, czy tak na prawdę moje argumenty są totalnie bez sensu i są całkowicie do odrzucenia - myślę że nie...    


  Czy widełki płacowe są na prawdę tak złe??? Ja twierdzę że totalnie nie... wręcz przeciwnie...   Argument że stawki polecą, come on przecież większość tych firm to agencje, spawacz będzie wybierał lepsze oferty co może tylko działać na korzyść, z resztą te stawki co one oferuję to prawie minimum...   Nawet jeśli na początku były by niższe stawki te same w wielu Firmach to i tak się to długo nie utrzyma, ponieważ spawacz widząc takie ochłapy nie będzie pchał się w to bagno, czyli nie będzie wysyłał CV i szedł na totalnie idiotyczne rozmowy... czyli agencja będzie musiała wziąć się do roboty i zachęcić albo stawkami albo bonusami... takie są prawa rynku - nie ja to wymyśliłem - żeby znaleźć dobrego pracownika trzeba mieć z kogo wybrać z puli kandydatów.   Wprowadzenie widełek może wprowadzić konkurencję wśród agencji, a jak to mówi przysłowie gdzie dwóch się bije to trzeci korzysta... może jednak warto zadbać o spawacza a nie o te śmieszne agencyjki, których teraz co nie miara... one zbiją kokosy a ty zap...laj... za psie pieniądze...  


Hmmm argument kolegi WeldX że stawki będą zawyżane, chyba już teraz można próbować zaskrżyć reklamę, która wprowadza klienta w błąd, owszem to dotyczy innych branży - no ale dlaczego nie można potraktować tej dziedziny...   To jest tak jak z tą Biedronką, jedna osoba się postawiła, złożyła wniosek do sądu na praktyki i jednak coś tam ruszyło, już trochę się pozmieniało w tej branży i to troszkę lepiej.   Po za tym ile tego typu naciąganie stawek się utrzyma, pójdzie fama że Ci gnoje XYZ podają fałszywe stawki no to myślicie że ktoś tego nie opisze i firma straci na reputacji, a to może wpłynąć na brak odpowiednich kandydatów, bo kto świadomie do jawnego oszusta wyśle CV??? Tylko desperat...



#9 weld777

weld777

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 336 postów

Napisano 19 marzec 2014 - 22:12

najpierw Admin przeprowadz gruntowne badania u siebie bo piszesz nie na temat i nie u tego użytkownika,wytrzezwiej...a usunąć mnie najprościej masz...robta co chceta ale krytykę przyjmuj a nie uciekaj od niej po najprotszej linii oporu

 

i pomysl trochę...kreski wcale nie musza być,nie ma stawki,nie ma ogłoszenia,proste ? czy az takie trudne ?


Użytkownik Admin edytował ten post 20 marzec 2014 - 00:18
scalone 2 posty


#10 spaweiro

spaweiro

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 00:30

Heloł Prezes Adam

 

Z ciekawości. Kto jest tym drugim potentatem wśród portali spawalniczych, bo nie  znam?



#11 prezesAdammm

prezesAdammm

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 372 postów
  • LokalizacjaNorwegia (obecnie), okolice Wrocławia (oryginalnie)

Napisano 20 marzec 2014 - 05:47

Heloł Prezes Adam

 

Z ciekawości. Kto jest tym drugim potentatem wśród portali spawalniczych, bo nie  znam?

 

A nie znasz strony stoczniowcy [kropka] pl ??? :blink:



#12 spaweiro

spaweiro

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 59 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 10:35

Dzięki, nie znałem, ale to jest jakaś dziwna strona. W sumie są oferty pracy ale pomieszane z elektrykami i betoniarzami. Strona główna to jedno wielkie hasło MIEJSCE NA REKLAMĘ i koniec.

Myślałem, że jest jeszcze jakiś liczący się portal spawalniczy.

Lepsza już jest tablica  pl

 

Admin, sorry że nie na temat.



#13 spartaccus

spartaccus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 268 postów

Napisano 20 marzec 2014 - 10:51

No to teraz będę musiał przeprowadzić gruntowne badania ostatnich tekstów, w które był zaangażowany weld777 :-)

 

Cytat: "może być ci ciężko w norwegii z doświadczeniem kursowym bez praktyki", nic mi nie mówi.

 

Może chodzi o to, że usunąłem telefon firmy Epser u samej góry?... ale to jest reklama na forum.

 

Być może chodzi o to, że nie wymagamy stawek na giełdzie pracy. Tyle, że nawet jak będziemy wymagali systemowo, to będą nam wstawiać tam kreski lub zera.

 

 

Admin ja ci powiem jedno a wiem co mówię bo pierwsze swoje forum na php postawiłem w 2ooo roku, bez uzytkowników to ty jesteś nikim, bez obrazy.

Ale jak ci się nie spodoba kilkoro wypowiadających sie i  założysz im knebel to znikniemy z tąd szybciej niż ci się wydaje.

Nie jeden Trybun który zadarł z ludem źle skończył ;)

Pozdrawiam i więcej luzu.



#14 don Carlito

don Carlito

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDTR

Napisano 22 marzec 2014 - 22:34

luz mu się przyda



#15 monius30

monius30

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 09:04

Witaj Admin,zajmujesz sie pierdołami a nie potrafisz wymagać od ludzi,firm,którzy dodają oferte pracy,stawek jakie oni proponują.Lepiej rzucić szybko okiem na ogłoszenia i zobaczyć stawke,a nie tracić czasu na dzwonienie do krzaków, krzaczków,przekrętów itp.Pozdrawiam.



#16 Admin

Admin

    Weteran

  • Administrator
  • 119 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 09:35

Pole na stawki jest od bardzo dawna zainstalowane. Nie możemy zmusić nikogo by je podawał. Jeśli pole będzie wymagane, to będą tam stale kreski i szlaczki zamiast kwot. Kilka firm, których "uczciwość" jest nam znana nie ma wstępu do działu PRACA.



#17 monius30

monius30

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 09:55

Ale wy nikogo nie zmuszacie do podawania stawek.Zrobić opcje:chcesz dodać ogłoszenie,podaj stawke,albo system odrzuci twoje ogłoszenie.I to wszystko,trzeba tylko chcieć.Pozdrawiam.

#18 Admin

Admin

    Weteran

  • Administrator
  • 119 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 09:58

Tak jest zrobione z telefonem. Co chwilę wywalam oferty z numerem 000000000 lub ------------, bo ktoś nie chce podać telefonu.

 

Pańska propozycja jest do przemyślenia. Może zrobimy próbę i zobaczymy czy ilość ofert spadnie i ile będzie szlaczków podawanych zamiast kwot. OK

 

Myślałem jeszcze o opcji pokazującego się wykrzyknika na liście ofert pracy. Po najechaniu na wykrzyknik byłaby widoczna informacja: Pracodawca odmówił podania wysokości wynagrodzenia.



#19 monius30

monius30

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 27 listopad 2014 - 10:15

Lepiej niech będzie kilka ofert konkretnych,a nie co drugie to badziewie.Nie ważna jest ilość,a jakość.To tyle w temacie.Pozdrawiam.

#20 PanJacek

PanJacek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 865 postów

Napisano 07 marzec 2015 - 19:17

W normalnych krajach, to wygląda tak, że młodego do pracy przyprowadza na "rozmowę" nauczyciel zawodu, mówi co młody umie, czy przychodzi punktualnie na zajęcia, czy rozgarnięty na tyle by sobie krzywdy nie zrobił, przynosi jego papiery. Od tego jest społeczeństwo, żeby starsi zajmowali się młodszymi i mieli czego oczekiwać w przyszłości.

 

Przecież rozmowa o pracę z zahukanym smarkatym po szkolę jest pozbawiona sensu, o czym z takim rozmawiać?

 

Tu masz kombinezon, to maskę, tu kartę do podbijania, tu jest Twój majster, tak łazisz jak każe.

 

 

 

A stary to wie za ile się o palnik opiera, więc też z nim rozmowa jest "skoro nie można tu tyle zarobić, to co można ukraść?".






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych