Skocz do zawartości


Zdjęcie

Profesjonalna spawarka przemysłowa TIG do 18tys.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 ryyy

ryyy

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 08:55

Witam, szukam spawarki AC/DC Tig do 250 amper do 18 tys. coś jakości oerlikona, co Koledzy mogą polecić w tym przedziale cenowym, będzie tu głównie spawane aluminum(części samochodowe), ale nie tylko, dobrze zdaję sobie sprawę, że spawanie aluminium nie wymaga tak drogiej spawarki, ale może będzie wykorzystana później do czegoś innego i pozostanie na lata. W tej cenie szukam juz calego zestawu(czyli z chlodnicá itp..)


Użytkownik ryyy edytował ten post 10 marzec 2014 - 08:55


#2 pszemq

pszemq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 10 marzec 2014 - 09:15

Ostatnio znalazłem coś takiego. Wychodzi najkorzystniej cenowo, ale swoje waży :)

[color=rgb(0,0,0);font-family:Verdana, Heveltica, Arial, sans-serif;font-size:12px;text-align:justify;]Esab Heliarc 283i z przewodem zasilającym, 5m przewodem masowym, 1,5m przewodem gazowym, zestaw jezdny 4-kołowy, chłodnica Heliarc. Cena w jednym ze sklepów 15500 złociszy brutto bez uchwytu.[/color]


Użytkownik pszemq edytował ten post 10 marzec 2014 - 09:22


#3 ryyy

ryyy

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 09:36

pszemq dostalem teæ taká oferté Citotig 240 AC/DC Oerlikona wyprodukowanego przez Kemmpi za okolo 18 tys. Czym sié rózniá oba urzádzenia miédzy sobá?

 

A ten esab jest razem z chøodnicá? Potrzebuje cené za caly zestaw, czyli razem z uchwytem.

 

Dostaøem oferté na taká spawarké:

 

http://maszynowy.eu/...c-oerlikon.html

 

Tylko w tej cenie mam juz chlodnice i dodatki np. uchwyt.


Użytkownik ryyy edytował ten post 10 marzec 2014 - 09:47


#4 pszemq

pszemq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 10 marzec 2014 - 10:01

[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]Citotig 240 AC/DC to analogiczne urządzenie do kemppi mls 2300 acdc. Wg mnie ten esab aktualnie wychodzi  najkorzystniej pod warunkiem ,że nie potrzebujesz dużej mobilności urządzenia. Kemppi czy Citotig będzie połowę lżejszy i zasilany jest 230V, Esab - 400V. Skontaktuj się bezpośrednio z przedstawicielami firm Esab, Kemppi (Oerlikon)  i poproś o sporządzenie oferty. W moim przypadku wyszło to korzystniej. Kemppi (mls 2300 acdc) dostałem bezpośrednio kurierem od producenta. Zastanów się do czego będziesz potrzebował urządzenia.[/color]



#5 ryyy

ryyy

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 11:06

Głównie spawanie części samochodowych (aluminium, nierdzewka), chłodnice, rurki aluminiowe, itp..(wszystko w motoryzacji :) ), najbardziej jestem przekonany do tego kemmpiego(oerlikona). Dostałem też ofertę na MasterTig MLS 2300 AC/DC+ Kemppi za 16,5 tys.(razem z chłodnicą i uchwytem) i nie wiem co wybrać.


Użytkownik ryyy edytował ten post 10 marzec 2014 - 11:07


#6 pszemq

pszemq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 10 marzec 2014 - 11:26

Obydwa modele , Kemppi czy Oerlikon to te same spawarki. Paradoksalnie wg mnie lepszą cenę uzyskasz za Kemppi. Bardzo rozbudowana sieć sprzedaży i serwis. Z autopsji powiem, że mls 2300 świetnie spawa się elektrodą otuloną -to mnie pozytywnie zaskoczyło. Minusem tych spawarek jednofazowych jest to że ciągle działa wentylator. Chodzi prawie nieustannie. Niewielka obudowa a w środku pełno elektroniki. Jeszcze jedno, te rozbudowane panele z mnóstwem funkcji jak np. ACX w Kemppi mls 2300 mogą okazać sie niewykorzystane. Stwierdzam to po sobie, a cena spawarki przez to idzie w górę.

W spawarce TIG (do aluminium) najczęściej potrzebne funkcje to opadanie prądu i balans. Mało kto używa innych funkcji. A rozbudowany panel kusi i kosztuje.


Użytkownik pszemq edytował ten post 10 marzec 2014 - 11:30


#7 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 16:31

ryyy do twych potrzeb co podałeś to sprzęt za 18 koła sam tego za ciebie nie pospawa kup sobie esaba za 12 już z chłodnicą na 230V w zupełności styka nawet taki sherman( ten prostokątny z milionem galek :D ) za te bodajże 2500 tysiaka śmiało by pociągnął te robotę. Nie łudź się że będziesz miał akurat na tego typu roboty full zamówień czy zajęcia szkoda kasy. Wiem co pisze bo siedzę w tym już 10 latek i kokosów na tym nie ma . A najważniejsze to to żebyś nie dał ciała bo jak spieprzysz robotę raz to ci może najlepszy prawnik nie pomoże. Zastanów się czy warto wydawać tyle kasy bo może się okazać że wywalisz kupe forsy na sprzęt który raz w roku zostanie użyty. 



#8 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 17:41

nie wiem czy przy takim spawaniu potrzebna jest akurat spawarka chłodzona płynem


Użytkownik weldek edytował ten post 10 marzec 2014 - 17:41


#9 ryyy

ryyy

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 17:41

waco, wiem, szukam po prostu spawarki i stołu żebym się zmieścił w kwocie dofinansowania.



#10 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 20:01

kup sobie spawarkę jak kol weldek radzi bez chłodnicy max 10 koła józ z uchwytem. stół to 4 nogi z kontownika na to 6 mm blacha i gitarka no chyba że kolega chce taki stół z otworami to koszt kilku tys ale euro  :D mozna zrobić samemu taki 1000x1000 mm mam taki samoróba sprawdza się idealnie. kup na poczatek chińczyka jak sie sprawdzi i zarobi na siebie to kupisz lepsza markowa



#11 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 21:20

waco, wiem, szukam po prostu spawarki i stołu żebym się zmieścił w kwocie dofinansowania.

a jak musisz wydać jakąś kwotę z dofinansowania to za resztę pomyśl o dobrych elektronarzędziach, plus może jakąś wentylację, itp itd.

przecież sama spawarka to trochę mało

będziesz spawał aluminium, wiesz jakie to szkodliwe? może kup za 3-4 tys dobrą przyłbicę z nawiewem


Użytkownik weldek edytował ten post 10 marzec 2014 - 21:22


#12 ryyy

ryyy

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 10 marzec 2014 - 21:56

myślałem o takim stole z wbudowanym nawiewem, ale to wydatek 9 tys., maska z nawiewem widziałem za 2,5tys. tylko to takie wehikuł. Co do spawarki, to jednak tamte propozycje są nietrafione(jednofazowe), wziąłbym coś tańszego czyli okolice 12tys., całość, żeby się zmieścić w 21tys. stół to też mogę zrobić ręcznie, ale nawiew musi być, wentylację w lokalu już mam.


Użytkownik ryyy edytował ten post 10 marzec 2014 - 22:00


#13 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 16:13

firma patron ma w swojej ofercie mobilny nawiew nie pamietam moge sie mylic cos koło 6 tys brutto



#14 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 21:27

myślałem o takim stole z wbudowanym nawiewem, ale to wydatek 9 tys., maska z nawiewem widziałem za 2,5tys. tylko to takie wehikuł. Co do spawarki, to jednak tamte propozycje są nietrafione(jednofazowe), wziąłbym coś tańszego czyli okolice 12tys., całość, żeby się zmieścić w 21tys. stół to też mogę zrobić ręcznie, ale nawiew musi być, wentylację w lokalu już mam.

nie zawsze da się robić przy stole. ja bym jednak na twoim miejscu brał przyłbicę z nawiewem. Osobiście kupiłem taką i jestem bardzo zadowolony, pomimo tego że drugi raz nigdy w życiu bym nie kupił tej firmy. jednak nigdy też nie wrócę do spawania w zwykłej przyłbicy. mam nadzieję że za jakiś czas będzie mnie stać na lepszą. Oczywiście chodzi mi o konkretne spawanie, bo do takich drobnych spraw używem zwykłej


Użytkownik weldek edytował ten post 11 marzec 2014 - 21:28


#15 ryyy

ryyy

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 11 marzec 2014 - 21:59

Dzięki Koledzy za opinie, jednak doszedłem do wniosku, że zależy mi bardziej na mobilności sprzętu, dlatego wybieram tego Citotig 240 AC/DC bez chłodnicy i wózka, maskę z filtrami też wezmę :), tylko ten stół trochę drogo wychodzi z nawiewem, ale trudno.


Użytkownik ryyy edytował ten post 11 marzec 2014 - 22:22


#16 radius_bo

radius_bo

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 29 postów
  • LokalizacjaSierpc

Napisano 17 maj 2014 - 10:47

Temat jeszcze niezamknięty, więc pozowolę sobie dołączyć się do dyskusji. Także planuje zakup TIG AC/DC. Na 99% zdecydowany jestem na Lorcha T220 AC/DC 230V.

 

Moje pytanie dotyczy jakości spawania na 230V i na 400V. Czy porównując spawarki jednego producenta (chodzi mi tu markowe sprzęty, np. Kemppi, Lincoln, Lorch, Esab itp.), ale działające na jednej i na trzech fazach widać różnice w jakości i stabilności łuku? Miał ktoś okazję pracować spawarką jednofazową i trzyfazową tej samej firmy?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych