Skocz do zawartości


Zdjęcie

Warunki szkodliwe. Badania lekarskie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Venatris

Venatris

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 14:19

Witam,

 

Mam pytanie mianowicie ostatnia w rowniez pierwsza praca na stanowisku spawacza byla dosc "licha" wiec zmieniajac prace,dostajac dzisiaj skierowanie na badania lekarskie odziwo wyczytalem na takim skierowaniu takie oto podpunkty:

 

Praca w wymuszonej pozycji ciała w trakcie spawania

Praca w obecnosci dymow i pylow nieorganicznych ( spawalniczych ).

Hałas okresowy ~75 dB.

 

Moje pytanie mianowicie czy firma jest na tyle porządna i pracujac w firmie bede mial tzw. "warunki szkodliwe" co za tym idzie dodatek za prace w warunkach szkodliwych i rownoznaczne jest to z okresem emerytalnym (z tego co sie orientuje 25 lat w tym 15 lat w warunkach szkodliwych?) . Jakie jest Wasze zdanie bo szczerze mówiąc pracuje jako spawacz dopiero trzeci miesiac,poprzednia umowa byla umową o dzieło wiec jest to dla mnie nowosc.

 

Dzieki z góry za odpowiedzi,

Venatris



#2 marcinsm

marcinsm

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 88 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 15:53

Hellooo! Tu jest Polska, Tu jest wszystko zdrowe. Zapomnij o warunkach szkodliwych. Każda firma w Polsce spełnia wymgania BHP.



#3 Venatris

Venatris

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 16:15

to ze to Polska to ja to doskonale wiem jednak zdarzaja sie firmy co placa te warunki szkodliwe. W moim otoczeniu akurat 2 takie firmy znam ale przynajmniej 3 lata doswiadczenia zeby na probki zaprosili wiec mialem nadzieje ze i tam znajdzie sie takie cos :P



#4 waco

waco

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 424 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 16:32

Jakbyś robił przed kompennmm w biurze to masz tam jakies warunki szkodliwe albo był kierowcom autobusu tak to zapomni



#5 Venatris

Venatris

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 16:45

kierowca autobusu  tez ma wczesniejsza emeryture ;)


Użytkownik Venatris edytował ten post 14 styczeń 2014 - 16:50


#6 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 16:50

...Moje pytanie mianowicie czy firma jest na tyle porządna i pracujac w firmie bede mial tzw. "warunki szkodliwe" co za tym idzie dodatek za prace w warunkach szkodliwych i rownoznaczne jest to z okresem emerytalnym ....

 

Dzieki z góry za odpowiedzi,

Venatris

 

http://www.zus.pl/de...asp?p=4&id=2928


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#7 Venatris

Venatris

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 17:09

No wiec wreszcie jakas normalna odpowiedz w sensie z jakims odpowiednim argumentem. Ogladalem ta strone juz wczesniej jednak nurtuje mnie pytanie KIEDY taki dodatek lub wczesniejsza emerytura obowiazuje.

Wytlumacze to jak pajac:

 

Zatrudniam sie do roboty,wysylaja mnie na badania z takim skierowaniem jak w/w.

Ide robie badania i dopiero u kierownika/przy wyplacie czy kiedy dowiem sie czy taki dodatek spawalniczy badz wczesniejsza emerytura mnie obowiazuje? Jezeli firma mnie na takie badania wysyla z takimi "wskazaniami?" to oznacza to warunki szkodliwe i w/w rzeczy jak ten dodatek i emerytura? Powtarzam sie ale dla pewnosci jeszcze raz : w ktorym momencie dowiem sie czy takie rzeczy mnie dotycza?



#8 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 14 styczeń 2014 - 17:52

No wiec wreszcie jakas normalna odpowiedz w sensie z jakims odpowiednim argumentem. Ogladalem ta strone juz wczesniej jednak nurtuje mnie pytanie KIEDY taki dodatek lub wczesniejsza emerytura obowiazuje.

 

...w dużym skrócie kolego dla Ciebie ...67 lat ...spawacz nie jest uznawany jako zawód szkodliwy (na dzień dzisiejszy) ..jest kilka odstępstw w szczególnych warunkach ....


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#9 Venatris

Venatris

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 20 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 14:08

Dzieki wszystkim za odpowiedzi przynajmniej wiem na czym stoje :P



#10 blacha

blacha

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 41 postów

Napisano 15 styczeń 2014 - 16:01

witam na umowie też tak miałem ale gadając z bhp powiedzieli mi że to na wszelki wypadek jakby się prawo zmieniło i miałem napisane praca w warunkach uciążliwych lub szczególnych juz niepamietam  a wcześniej szkodliwych


Użytkownik blacha edytował ten post 15 styczeń 2014 - 16:03





Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych