Skocz do zawartości


Zdjęcie

JAKIE KROPLE DLA SPAWACZA


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
63 odpowiedzi w tym temacie

#1 Linkoln

Linkoln

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 20:24

Panowie pytanie wcale nie banalne.

Ktoś by powiedział że od tego są lekarze ale nie do końca tak jest.

Pytanie Jakie krople stosowane ogólnie sprawdzają się najlepiej dla spawaczy bez recepty.

I powiem tak : NIE CHODZI MI O TOTALNE NAŚWIETLENIE (bo wiadomo że wtedy już lekarz) tylko o delikatne pieczenie, ogólny dyskomfort jaki pewnie macie po całym dniu spawania.

I nie wymieniać proszę jakiś świetlików które poleci każda Pani w aptece bo to lipa jest.

Prośba o konkrety które na prawde uważacie że działają  kojąco.

POZDRO dla wszystkich.

 



#2 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 20:39

http://www.medpex.de...7.42&fp=3&fop=3

 

....jednak rozsądnym rozwiązaniem jest pracować zawsze w okularach ochronnych bezbarwnych ....

 

Dołączona grafika

..możesz mi wierzyć długo pracowałem w mocnym akordzie i tylko one pomagają nie krople ...


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#3 bobek!

bobek!

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 05 grudzień 2013 - 21:11

Moja narzeczona jest farmaceutką także mam jak najlepsze informacje. :) Starazolin nawilżające, przeciwzapalne, w cenie od 10 do 14zł, minusem jest to, że data ważności od otwarcie wynosi 4tyg., sam używam Systane Ultra, nawolilżające, zapobiegawcze, jak to Moja mówi ' syntetyczne łzy', ok 22zł, dobre 6 msc od otwarcia. Z tymi okularami to racja, tylko niekiedy mi niewygodnie pod przyłbicą siedzą.

#4 MichałB

MichałB

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 39 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 01:07

a nie lepiej zapobiegać naświetleniu niż leczyć ? 



#5 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 09:10

niezawsze sie da uwiez mi jak zuca kilku spawaczy w jedno miejsce na kotle to jest dramat ja nawet maski nie sciagam a monterka to ma prze,,,,,,e 



#6 don Carlito

don Carlito

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 147 postów
  • LokalizacjaDTR

Napisano 06 grudzień 2013 - 09:41

a nie lepiej zapobiegać naświetleniu niż leczyć ? 

takie pieczenie oczu po dniówce to nie zawsze naświetlenie. wpływ na to ma też pył i gazy powstałe przy spawaniu



#7 Developers

Developers

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 819 postów
  • LokalizacjaMój świat....Moje kredki....

Napisano 06 grudzień 2013 - 10:49

Jaa zawsze jak naświetliłem oczy fest, że piach w oczach i łzy to 2 kropelki ( Świetlik) w 1 oko i w 2. I nawet powiem, że pomaga..

Może i Tb pomoże, kropelki nie są wcale drogie 10 zł za tube.



#8 hitsari

hitsari

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 42 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 15:35

starazolin 100 procent skuteczności polecam sam testowalem



#9 Linkoln

Linkoln

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:16

don Carlito dokładnie takie wrażenie odnosiłem bo mam dobrą przyłbice lece na 13 dinach przyciemnienia nie daje sobie błyskać po oczach a i tak czasem czuje jakieś delikatne zmęczenie oka.

Właśnie na takie objawy jak napisałeś szukam środka zapobiegawczego.

Próbowałem już wielu kropli i ostatnio trafiłem na kumatego farmaceute który mi polecił krople HYDRO BALANCE (starazolin)

jeśli to to samo co chłopaki wyżej piszą to faktycznie rewelacja.

Między innymi dla tego założyłem ten post bo jeśli są jakieś lepsze krople to chce wiedzieć jakie.

A tu jeszcze do kolegi DEVELOPERS jeśli uważasz że (ŚWIETLIKI) są OK zwłaszcza na na świetlenie!!! bo w sumie nie o naświetleniu mowa. To proszę cię spróbuj tych HYDRO BALANCE.

Ogólnie na mocne naświetlenie oka za bardzo nic nie pomaga, ale dawno temu jak sobie naświetliłem to pamiętam że dostałem od znajomej z apteki krople które były niebieskie jak atrament. I one ukoiły ból faktycznie.O ile pamiętam to były na recepte. 



#10 MGA

MGA

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaHH

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:17

Panowie, oczy szczypia najczesciej  ze wzgledu promieniowania podczerwonego, kolega podal dobry sposob z okularami, proponuje faktor X10 lub X12.

 

Promieniowanie podczerwone powyzej 200A przechodzi przez szklo i niektore filtry automatyczne.

 

Dlatego stosuje sie powyzej 200A natezenia szkla odbijajace / lustrzane.

 

A co do filtrow automatycznych to ostroznie z ciaglym spawaniem, te filtry sa sprawne do max. 50°C,  one sciemniaja ale nie sa w pelni sprawne.



#11 Linkoln

Linkoln

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:20

O co dokładnie chodzi z tymi okularami bo pierwsze słysze????   No i filtrów automatycznych?

Jeśli masz wiedze na ten temat MGA to podpowiedz najlepsze rozwiązanie. Pozdro



#12 Linkoln

Linkoln

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:35

[color=rgb(40,40,40);font-family:helvetica, arial, sans-serif;]....jednak rozsądnym rozwiązaniem jest pracować zawsze w okularach ochronnych bezbarwnych ....[/color]

 

Dołączona grafika

..możesz mi wierzyć długo pracowałem w mocnym akordzie i tylko one pomagają nie krople ...

Kolego jaki to model okularów UVEXA ???? I ile mogą kosztować?



#13 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:38

http://www.bhp-gabi....o-9160-065.html


Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#14 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:47

ja uzywam szkiel lustrzanych jezeli ich brak to tylko atermal i obowiazkowo przezroczysta szybka zawsze oczywiscie dobor szkiel do amperow tez wazny 

ps. kiedys na kontrakcie w szwecji 6 lat temu widzialem spawacza mial 2 szybki 10 i 5 spawal metoda mag konstrukcjie pradem okolo 300a ale nigdzie nie umiem znalesc szybki 5 



#15 Linkoln

Linkoln

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:49

No dobra tam w opisie niema nic to przed czy chronią te okulary spawacza???????????



#16 Linkoln

Linkoln

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 60 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:52

ja uzywam szkiel lustrzanych jezeli ich brak to tylko atermal i obowiazkowo przezroczysta szybka zawsze oczywiscie dobor szkiel do amperow tez wazny 

ps. kiedys na kontrakcie w szwecji 6 lat temu widzialem spawacza mial 2 szybki 10 i 5 spawal metoda mag konstrukcjie pradem okolo 300a ale nigdzie nie umiem znalesc szybki 5 

Nie bardzo rozumie chodzi o przyłbice? Samościemniającą czy co?



#17 Bu-cyrus

Bu-cyrus

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 849 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:56

..linkoln ...co spawasz jaka metodą ,i jaka masz przyłbice ??


Użytkownik Bu-cyrus edytował ten post 06 grudzień 2013 - 20:59

Człowiek, który się nie myli, jest jak drzewo, które się nie pali

 

https://www.youtube....w_as=subscriber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


#18 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 20:58

nie skora panorama 110x90 lub 100x80



#19 bobek!

bobek!

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 71 postów

Napisano 06 grudzień 2013 - 21:42

te niebieskie jak atrament to Betadrin na receptę.


Użytkownik bobek! edytował ten post 06 grudzień 2013 - 21:44


#20 MGA

MGA

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 96 postów
  • LokalizacjaHH

Napisano 06 grudzień 2013 - 23:01

Przy spawaniu wystepuja dwa rodzaje promieniawania swietlnego UV i IR.

 

Promieniowanie UV ( ultrafioletowe) ok 400nm swiatlo niebieskie -  podobne zjawisko jak bys byl za dlugo na sloncu, skora jest czerwona ( opalona ) 

Jak ktos sie przyglada jak inni spawaja, to sie przy tym opala nie tylko skora ludzka rowniez rogowka oka sie opala podobnie jak skora.

Kazda przylbica przed  tym promieniowaniem ochroni.

 

Promieniowanie IR ( swiatlo podczerwone) ok 700nm tutaj fale sa w stanie wdrazyc nie tylko przez skore w glab ciala ludzkiego ale rowniez przechodzi przez filtry szkla przylbicy wdrazaja w oko ludzkie.

W rekach jak sa cienkie rekawice to czujesz cieplo, tutaj moze dojsc do uszkodzenia nerwow.

W oku jest sytuacja grozniejsza, bo te swiatlo przechodzi przez rogowke i rowniez przez soczewke, wchodzi w glebine oka.

Oko wewnatrz to nic innego jak bialko i woda jak jajko kuze, promieniowaniem IR podgrzewasz oko i dochodzi do sciecia sie bialka, znieksztalcenia objetosci i z okraglego oka robi sie owal.

 

Z tego powodu stosuje sie powyzej 200A szkiel lustrzanych, bo powloka lustrzana odbija swiatlo IR (podczerwone)

 

Z okularani to tak wyglada ze podobne pronieniawanie wystepuje w pirometrach laserach itd. Tutaj sa stosowane okulary roznych producentow.

Standardem przy pirometrach sa okulary z oznaczeniem X10 X12, popatrz sie w pierwszym lepszym sklepie na okulary ochronne a w ulotce znajdziesz odpowiednie oznaczenia.

 

Tutaj przyklad okularow, popatrz sie na oznaczenia i skale swietlna.:

 

http://www.ebay.de/i...=item4cff5ac7d7

 

Jest wiele porducentow okularow, czy uwex czy inne, to niewazne byle byl odpowiedni filtr.

 

Co do tego szczypienia oczy to rowniez moze byc przyczyna dymu, jezeli tak jest to musisz polepszyc wyciag lub nadmuch bo ten syf wdychasz a oczy sa czule i daja znac.

Tutaj mozesz zmiezyc natezenie dymow miernikiem np. CO2 lub metali ciezkich

 

Mam nadzieje ze te informacje tobie wystarcza.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych