Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problem z przetopem

przetopienie problem stal nierdzewna

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 mariush

mariush

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 24 listopad 2013 - 15:15

Probowałem do garnka ze stali nierdzewnej na dnie przyspawac port termometru. Zarówno port oraz garnek w/g producenta jest ze stali 304. Ku mojemu zdziwieniu jednak krawędzie portu ładnie się topiły już przy 30A, natomiast spód garnka zaczął się topić dopiero przy 110A, co praktycznie zagraża kształtowi niewielkiego elementu jakim jest port termometru. Ktoś potrafi to wyjaśnić dlaczego tak jest i co z tym fantem zrobić? Spód garnka jest wielowarstwowy, jednak ta zewnętrzna warstwa to stal szczotkowana.



#2 mariush

mariush

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 13 postów

Napisano 01 grudzień 2013 - 15:17

Naprawdę nikt się z czymś takim nie spotkał? Liczyłem na jakieś wsparcie. Probowałem to pospawać z różnymi ustawieniami pulsu, ale bezskutecznie. Port praktycznie już zniszczyłem tymi zabawami, bo próbując spawać zbyt dużym prądem krawędzie portu kurczyły się w kierunku samego portu zamiast łączyć się z dnem garnka. Nie wiem co z tym fantem zrobić. Czy obecność aluminium jako środkowej warstwy dna ma tu jakieś znaczenie i powinno się to spawać prądem zmiennym? Dno to trzy warstwy 0,7mm stali / kilka mm aluminium / 0,7mm stali







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: przetopienie, problem, stal, nierdzewna

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych