Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pytanie o dynamikę łuku w Kemppi minarc mig 200


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 Thunderdome89

Thunderdome89

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 22 postów

Napisano 01 kwiecień 2012 - 19:56

Witam! Jestem posiadaczem w/w półautomatu spawalniczego, i moje pytanie brzmi: Do czego jest ta większa dynamika łuku? Jest to jedna z nastaw w trybie manualnym. Po zmianie na owy tryb jakoś większej różnicy w szybkości spawania czy gładkości lica spoiny nie zauważyłem. Czy może wpływać to tylko na głębokość grani spoiny? Co do trybu auto, posiada on możliwość spawania blach od 0,5-6mm, jak dla mnie bajka, nic nie trzeba korygować, wszystko jest idealnie dobrane, jedyne co to spawając prądem 160-180 czy 200A jest znacznie więcej odprysków ale to raczej normalne. Zresztą w sklepie dostałem drut wątpliwej jakości jakichś chiński. Lub też wina mieszanki, ta co stosuję to Corgon 18% Co2, niczego innego u mnie w mieście niestety nie ma :/

#2 DDSERVIS

DDSERVIS

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 02 kwiecień 2012 - 12:34

Hej, "Dodatkowa funkcja ARC FORCE umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania krótkim łukiem. Działanie funkcji ARC FORCE polega na zwiększeniu mocy dostarczanej do łuku w momencie zwierania elektrody i materiału przez kroplę roztopionego metalu, co powoduje szybkie przemieszczenie kropli i zapobiega zwarciu. Przy ustawionej dużej wartości funkcji ARC FORCE można spawać "wciskając" elektrodę w jeziorko roztopionego metalu, utrzymując łuk o minimalnej długości i dużą prędkość topienia elektrody." definicja skopiowana z jakiejś stronki, wydaje mi się, że mówi prawie wszystko ;) A tu fajny artykuł na ten temat: http://www.spawalnic...&go=aktualnosci Pozdrawiam




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych