Skocz do zawartości


Zdjęcie

MIG/MAG ok 3000zł


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 moskit122

moskit122

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 20 październik 2013 - 17:38

Witam,

jako że zbliża się koniec roku chciał bym kupić spawarkę...

Nigdy nie spawałem profesjonalnie, trochę umiem spawać metodą MMA. Wcześniej głównie w garażu, jakiś układ wydechowy, elementy motorowerów, kilka razy trafiła się blacha samochodowa co zbyt proste nie było ale jakoś się udało.

Posiadam starą spawarkę transformatorową 3,9 - 7,8 KVA 160A.

Obecnie chciał bym kupić coś do metody MIG/MAG w kwocie ok 3000zł, w przyszłości chętnie nauczył bym się także spawania metodą TIG ale wiem, że powyższa kwota nie pozwoli mi na zakup konkretniejszego urządzenia więc TIG'a mogę spokojnie odłożyć na przyszły rok (jak różnież możliwość spawania aluminium, w przyszłości na pewno się przyda ale na chwilę obecną mogę odpuścić).

Wymagania:

 - urządzenie nowe na fakturę

 - kwota ok 3000zł

 - zasilanie 230V lub 400V

 - przewody i pistolet w komplecie

 - serwis w polsce i dobra dostępność części

Co będe spawał:

 - wszystko wokół domu, piec c. o., jakaś brama, płot

 - elementy samochodów, blacharka

 - czasem maszyny rolnicze

 - planuję otworzyć serwis motocyklowy więc dochodzą ramy motocyklowe, elementy dodatkowe, tłumiki (stal nierdzewna, tytan raczej odpada, może za kilka lat)

Jak często?

 - obecnie kilka do kilkunastu razy w miesiący

 - w planach kilka razy w tygodniu

Jakąś butlę i reduktor posiadam więc mogę wykorzystać, starej spawarki też nie planuję się pozbywać. MIG/MAG oczywiście będe się uczył dopiero, kilka razy jak było trzeba to spawałem, trzymało ale estetycznie za bardzo nie było.

Celowałem w spawarki o mocy ok 250A ale z tego co widzę to nic markowego nie dostanę w tej cenie i tutaj kilka pytań do Was forumowicze, czy lepiej wziąć jakiegoś chińczyka o większej mocy czy coś bardziej markowego ale słabszego? Czy lepiej wybrać zwykłą transformatorówkę czy może inwertorową (miejsce mam ale lepiej było by gdyby spawarka była bardziej kompaktowa)? Czy multiurządzenia MIG/MAG/TIG/MMA w takiej cenie są coś warte czy nie ma sensu się nawet nad nimi zastanawiać (jak zaznaczyłem wyżej najważniejsze obecnie jest MIG/MAG, reszta przyda sie ale nie jest niezbędna)?

 

pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za odpowiedzi

 

edit: Jeszcze pytanko, szukać na allegro czy lepiej w sklepach internetowych bądź lepiej na żywo (obecnie mieszkam w Poznaniu)?


Użytkownik moskit122 edytował ten post 20 październik 2013 - 19:42


#2 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 20 październik 2013 - 18:56

ja do użytku domowego kupiłem chińczyka za 2700 3 w 1 i ? jak narazie odpukać jest ok. mma spróbowałem tylko czy działa. mig-mag ok. oprócz carnej próbowałem nierdzewkę i aluminium. jako że za tigiem nie przepadam to spawam, tylko gdy muszę ale też ładnie idzie. wracając do maga, to stal czarną spawałem do grubości 15 mm. i jest ok. 

 

Ale nie podam ci nazwy bo zaraz zostanę okrzyknięty naganieczem czy coś w tym stylu :)



#3 Nuras

Nuras

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 37 postów

Napisano 13 lipiec 2014 - 16:16

Esab LKA 180 jest super ;) ok 3000 nowy...



#4 Schweisser

Schweisser

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 632 postów

Napisano 11 wrzesień 2014 - 06:50

Ja osobiście jakbym miał 3000 przeznaczyć to chyba wolałbym to rozłożyć na dwie używki jedna tig druga mag o ile y starczyło bo do końca nie orientuje się ile kosztuje jakiś besterek maga używany np mowie oczywiście o starszym ale solidnym kombajnie;) na pewno wielu z was ma dużą rotację co do maszyn w pracy i podejrzewam ze jest u was tak samo jak na moich starych zakładach ze jak jest opcja wyboru maszyny to każdy sięga po tę starsze w kombajnach i to nie wynika z braku wiedzy na temat ustawienia komputera tylko poprostu niedbalstwa szefa który nie zamawia serwisu a co za tym idzie za awaryjnościa maszyn....chociaż kombajny lorchu mogę uznać za naprawdę warte...




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych