Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co to za uchwyt tig?

tig palnik tig uchwyt tig

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 pit_1

pit_1

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 16:20

Witam... jako że wpadl mi w ręce wraz z TIGiem taki oto palnik chcialbym się dowiedzieć co to takiego?? i po czym poznać czy to jest sr 18  czy jakis tam inny?? są to średnice gwintów bo nigdzie w necie nie mogłem tego znaleść. Może niektórym wyda się te pytanie glupie ale poproszę o podpowiedź.. dopiero zaczynam przygodę z tigiem..

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
 



#2 pszemq

pszemq

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 77 postów
  • Lokalizacjaświętokrzyskie

Napisano 26 wrzesień 2013 - 17:12

Wydaję mi się , że jest to produkcja Lincoln Electric lub dla tej firmy. Niech wypowiedzą sie użytkownicy, może się znajdą.



#3 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 26 wrzesień 2013 - 18:53

ale cudo... ciekawe jakie było tego przeznaczenie :huh:



#4 hitsaaja

hitsaaja

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 20:51

Takimi palnikami spawaliśmy w jednej duńskiej fabryce nierdzewkę,była to cieniutka ścianka nawet poniżej 1mm,blaszki.Palniki były z kemmpi.Duńczycy spawali często na pulsie i przekręcając palnik w szyjce mogli oprzeć całe przedramie na materiale,można było kręcić je o 360 atopni i zawsze znalazłeś optymalne ustawienie.Wbrew pozorom są one bardzo wygodne,ale to kwestia przyzwyczajenia.



#5 staszu

staszu

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 40 postów

Napisano 26 wrzesień 2013 - 21:20

Na tym filmiku od około piątej minuty jest taki palniczek 



#6 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 03:31

http://www.ckworldwi...om/flex-loc.htm

 

tu znajdziesz wszystkie informacje i jakie części do niego pasują . przedstawiciel CK lincoln electric z sosnowca z ul szpaków , tam możesz w razie czego dokupić brakujące lub zmienne części


Użytkownik hotwanderer edytował ten post 27 wrzesień 2013 - 03:46


#7 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 03:44

a dokładnie takich palników (ck worlwide) używają w Norwegii , bardzo dobre palniki , ale z normalną "szyjką" , ja nie lubię tego typu łamanej "szyjki" ale są tacy co robili w Norwegii i je bardzo lubią. Palnik z tego typu szyjką dobry jest do spawania w wolnej ręki ale do kręcenia nie za bardzo , za krótka "szyjka" i lubi się luzować na przegubie albo obracać na rękojeści , włącznik bardzo dobry i bardzo dobry giętki przewód a sprzedawane w Polsce są w skórzanym rękawie a nie w gumowym dlatego pod względem ciężaru i elastyczności biją konkurencje no i oczywiście z tego powodu idealne są do kręcenia , pasują do niego wszystkie standardowe części do palników , ogólnie bardzo dobry palnik jeden z mich ulubionych ale z normalna szyjką , używam tylko takich i binzel'a  , a szyjkę możesz wymienić na normalną lub flex bez problemu


Użytkownik hotwanderer edytował ten post 27 wrzesień 2013 - 03:50


#8 pit_1

pit_1

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 4 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 05:41

dzięki za te kilka odpowiedzi ...choć trochę rozjaśniło mi sytuację... a jak rozpoznać jaki to typ palnika ??  chodzi o sr 18 czy np sr 26



#9 wiktor

wiktor

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 75 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 10:17

kolego ten uchwyt chyba będzie z kempi spotkałem podobne na bosbergu jeśli gwint z tyłu jest 6 korka to będzie standard

#10 Epsztyfikator

Epsztyfikator

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 297 postów

Napisano 27 wrzesień 2013 - 14:58

to ck 



#11 Jerry892

Jerry892

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 7 postów

Napisano 24 październik 2015 - 21:46

a ja go mogę kupic od Ciebie ;)







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: tig, palnik tig, uchwyt tig

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych