Skocz do zawartości


Zdjęcie

Uprawnienia UDT


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 lukasss173

lukasss173

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 22 wrzesień 2013 - 14:54

Witam! 

W ośrodku w którym będę robił kurs jest możliwość uprawnien gliwickich i TUV. 

Natomiast mnie interesują UDT. Jak to wygląda jeżeli zdałbym normalnie gliwickie, a później chciał uzyskać UDT?

Gdzie można je uzyskać w świętokrzyskim i jaki jest koszt?



#2 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 22 wrzesień 2013 - 16:29

Jak chcesz UDT to musisz mieć uprawnienia podstawowe,zwykła pachwina.Dozorowe uprawnienia to najbardziej liczące się uprawnienia (Polskie) w Polsce jak i w Europie,TUVy odpuść sobie,taka rada.



#3 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 22 wrzesień 2013 - 18:34

tak jak kolega pisze daj se spokoj lepiej poszukac osrodka szkoleniowego co wydaj UDT pozatym ida czasy gdzie bedzie duzo roboty w polsce i bez nich ani rusz  :D



#4 WeldX

WeldX

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 464 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 wrzesień 2013 - 19:37

daj sobie spokój z gliwickimi....w necie jest masa ośrodków gdzie zrobisz UDT..no chyba ze jedziesz na zachód to rób tuv..



#5 lukasss173

lukasss173

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 22 wrzesień 2013 - 20:41

Wiem,  że gliwickich nigdzie w zasadzie nie honorują, ale napisałem tak ze wzgledu na to iż jest to po prostu w cenie kursu. Z tym, że wolalbym wlasnie w tym osrodku ze wzgledu ze ma bardzo dobra opinie jak w internecie jak i w oczach znajomych ktorzy tam robili. A nie da rady jakoś osobno zrobić egzaminu UDT? 



#6 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 22 wrzesień 2013 - 20:42

a nawiasem dużo roboty w Polsce ........ dla kogo ? pytam? nadal firmy obstawione za przeproszeniem przydupasami. Podaj chociaż jedną firmę, gdzie chciałbyś iść ? Masz w tej chwili inwestycje na rurach 700 potem może ruszy parę stacji, jak jeszcze się nie wbiłeś to zapomnij kolego,wszystko obstawione goście robią poprawki i nadal robią  i jeszcze pretensje do całego świata....... nitro ,nie idą czasy tylko teraz masz robotę. W roku 1999 może nie pamiętasz w Polsce skończyła się jedna z większych inwestycji 1400  gazociąg Jamalski, popytaj spawaczy co było potem czarna du...a. Jakie niby masz inwestycje? .Jedyna dobra rada tak jak pisze kolega weldx na zachód TUV na północ zależy asme przeważnie, polska wiadomo UDT 



#7 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 22 wrzesień 2013 - 20:56

zachod?? jaki zachod pokonczone wszystko 10 kotlow stoi i kropka zostana remonty a w polsce robota bedzie Belchatow rusza kozienice na ostrołece jest  do 2015roku robota kolo lublina idzie gazociag ,konin na dniach niechce mi sie wymieniac wszytskiego  mario wystarczy troche poczytac co sie na swiecie dzieje   :P



#8 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 22 wrzesień 2013 - 21:50

a pro po Bełchatowa od kiedy rusza....... ? ........ niezłe trzeba mieć oszczędności żeby czekać na te inwestycje.Na zachodzie są nie tylko kotły Prawdę mówiąc nie ma mnie teraz w kraju ,ale nie martw się jestem na bieżąco. Tylko nie oszukuję sam siebie że coś rusz na dniach, bo znam realia polskiej administracji. Z pustego to nawet Salomon nie naleje. Po drugie jak chłopak zrobi uprawnienia to na którą inwestycję się ma wkręcić(bez doświadczenia)  :) może podpowiesz.. Chyba wszyscy znamy realia. pytał o uprawnienia i tylko odpowiedziałem :Polska UDT,zachód TUV, północ ASME. Jakiś kierunek trzeba wybrać :) 


Użytkownik Mario edytował ten post 22 wrzesień 2013 - 21:58


#9 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 08:49

  Po drugie jak chłopak zrobi uprawnienia to na którą inwestycję się ma wkręcić(bez doświadczenia)

 

 


Użytkownik nitro edytował ten post 23 wrzesień 2013 - 08:51


#10 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 08:52

a na zachodzie bez doswiadczenia to go wezmo z otwartymi rekami? pozatym jak jestes na biezaco to chyba wiesz kiedy i jakie inwestycjie beda 



#11 lukasss173

lukasss173

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 23 wrzesień 2013 - 09:15

Chłopaki nie kłócta  się ;]

Jestem młody i póki co te pare lat chciałbym zostać w polsce żeby nabyć doświadczenia, bo za granice bez, to się nawet nie ma co pakować, bo wszędzie wymagają min 2 lata ;]

No ale od czegoś trzeba zacząć



#12 lukasss173

lukasss173

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 25 wrzesień 2013 - 10:58

Panowie mam teraz jeszcze dodatkowy dylemat mianowicie, pare osób odradza mi robienie maga, zebym szedł od razu na Tiga. Jaka jest wasza opinia?



#13 asta

asta

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 25 wrzesień 2013 - 15:09

Na maga więcej roboty jest ale mniejsza kasa. A do TIGa trzeba mieć dobrą rękę.

#14 lukasss173

lukasss173

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 02 październik 2013 - 12:40

Mam jeszcze takie jedno pytanie.

Jeżeli będę robić TIG a to nierdzewke czy czarna?

Jest jakaś zasadnicza różnica?



#15 nitro

nitro

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 307 postów

Napisano 02 październik 2013 - 14:23

najlepiej oba  roznica jest czarna to 5gr a nierdzewka 8gr zalezy gdzie i co bedziesz spawal 5g to glownie kotlowka a 8g to spozywka przewaznie 



#16 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 02 październik 2013 - 14:25

I Ty kolego chcesz robić UDT skoro podstawowych wiadomości o spawalnictwie nie posiadasz? Wszyscy pytają jaki koszt,jaki czas,masakra jakaś.A potem się dziwią że im 8 zł oferują.Idz do ośrodka w którym będziesz chciał odbywać kurs,popytaj co z czym,pózniej wez książkę i poczytaj o spawalnictwie czy metarulgii i za 15 lat będziesz się śmiał z tego co napisałeś.



#17 asta

asta

    Zaawansowany

  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 83 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 02 październik 2013 - 17:40

uprawnienia UDT trzeba zrobic najpierw na 1gr, dopiero potem można rozszerzać uprawnienia

#18 lukasss173

lukasss173

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 03 październik 2013 - 00:42

Drogi kolego zrobiłbym tak jak mówisz, poszedł do ośrodka i się wszystkiego dowiedział, ale tak się składa, że nie mam fizycznej możliwości z racji tego, że pracuje obecnie w delegacji...

A kto się dziwi, że 8 zł oferują? Ja jakoś nie jestem zaskoczony i sam jestem pewny, że będę robił za podobne pieniądze z początku dopóki nie zdobędę doświadczenia.

Poza tym po co w ogóle twój zgryźliwy komentarz, który nic nie wznosi w tej chwili do tematu.

Dzięki nitro i asta za odpowiedź :))



#19 Robert

Robert

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 200 postów

Napisano 03 październik 2013 - 15:43

Telefonu nie posiadasz żeby zadzwonić i dowiedzieć się wszystkiego? Tu nie chodzi mi o zgryźliwość,wywnioskowałem z Twojego zapytanie że jeszcze nie spawałeś,nie wiesz co z czym,nie wiesz czy masz zdolności manualne do wykonywania tego zawodu.Wywnioskowałem również że jesteś pewien że zdasz egzamin UDT bez problemu i zapewne masz pracę od ręki.Zanim zaczniesz odpisywać na mój post,to weź pod uwagę że to moje wnioski.A odnośnie tego "zgryźliwego komentarza,który nic nie wnosi w tej chwili do tematu" to się mylisz,on właśnie dużo wnosi do Twojego zapytania,ponieważ każdy początkujący spawacz od razu patrzy "jaki kurs da mi najlepsze uprawnienia,oraz największą kasę?",błąd,najpierw zobacz czy to będziesz chłoną.Żeby ogarnąć metody/metodę w spawalnictwie czasami życia braknie.


Użytkownik Robert edytował ten post 03 październik 2013 - 15:45


#20 lukasss173

lukasss173

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 12 postów

Napisano 08 październik 2013 - 13:38

Telefonu nie posiadasz żeby zadzwonić i dowiedzieć się wszystkiego? Tu nie chodzi mi o zgryźliwość,wywnioskowałem z Twojego zapytanie że jeszcze nie spawałeś,nie wiesz co z czym,nie wiesz czy masz zdolności manualne do wykonywania tego zawodu.Wywnioskowałem również że jesteś pewien że zdasz egzamin UDT bez problemu i zapewne masz pracę od ręki.Zanim zaczniesz odpisywać na mój post,to weź pod uwagę że to moje wnioski.A odnośnie tego "zgryźliwego komentarza,który nic nie wnosi w tej chwili do tematu" to się mylisz,on właśnie dużo wnosi do Twojego zapytania,ponieważ każdy początkujący spawacz od razu patrzy "jaki kurs da mi najlepsze uprawnienia,oraz największą kasę?",błąd,najpierw zobacz czy to będziesz chłoną.Żeby ogarnąć metody/metodę w spawalnictwie czasami życia braknie.

Posiadam, ale nie będę się dowiadywał telefonicznie, a jak już to pofatyguje się osobiście w wolnej chwili. Po to jest to forum, żeby udzielić informacji. Nie nie jestem pewien, ja tu tylko zadałem pytanie.

Może będę miał od ręki, a może jednak nie wypalić to się okaże wszystko "w praniu"

No dobrze, ale jak mam się dowiedzieć czy pojmę spawaniem Tigiem? Tylko idąc na kurs i podjęcie próby spawania. Ja nie patrze jaki kurs da mi najlepszą kasę, ale w czym przypuszczam, że może mi się najlepiej spawać. Poza tym zacząłem robić w branży energetycznej jako monter, dlatego też w niej chciałbym pozostać, ale tu głównie TIG. I zanim właśnie zaczniesz pisać, że myślę że łatwo itd. Tak wiem, że będzie mnie to kosztować sporo pracy, aby dobrze zacząć spawać






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych