Skocz do zawartości


Zdjęcie

obrotnik


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 04 sierpień 2013 - 18:18

witam

spawa ktoś na obrotniku? jeśli tak to ile panowie liczycie za taką robotę?



#2 lukady

lukady

    Aktywny

  • Użytkownik
  • PipPip
  • 28 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 17:20

Garncarstwo nie jest zbyt drogie.



#3 Mario

Mario

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 224 postów

Napisano 28 sierpień 2013 - 18:49

nie rozumiem dlaczego tak sądzisz swoje kilogramy musisz ,,wysmażyć" czy z obrotnikiem cz bez . Wszystko zależy co masz spawać i ile wymagają (jaką przewidują normę) 


Użytkownik Mario edytował ten post 28 sierpień 2013 - 18:52


#4 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 01 wrzesień 2013 - 20:16

nie rozumiem dlaczego tak sądzisz swoje kilogramy musisz ,,wysmażyć" czy z obrotnikiem cz bez . Wszystko zależy co masz spawać i ile wymagają (jaką przewidują normę) 

 

możesz np. za DN 300 policzyć 30 zł, 60 zł lub więcej czy też mniej i kilgramy nic tu nie mają do rzeczy


Użytkownik weldek edytował ten post 01 wrzesień 2013 - 20:16


#5 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 09 wrzesień 2013 - 06:14

przy prefabrykacji rur cena ustalona/przyjęta podczas kalkulacji  jest jedna bez względu czy używasz obrotnika czy nie , obrotnik to tylko narzędzie którym możesz sobie pracę usprawnić i to działa na korzyść wykonawcy zlecenia , to firma decydująca podjąć się jakiegoś zlecania musi wiedzieć jakim dysponuje sprzętem i maszynami i jakie to daje im możliwości w zakresie wydajności pracy i na tej podstawie przeprowadza swoją wewnętrzną kalkulację co przy dobrym sprzęcie daje im możliwość obniżenia ceny w stosunku do konkurencji która posiada gorszy sprzęt, np .  dana firma tnie rury za pomocą przecinarki i jednocześnie fazowarki laserowej lub plazmowej CNC i np 10 rur tnie 10 min i czyści te po fazowane następną 1 godz , a inna firma też tnie  ręcznie szlifierką kontową  te same rury 4 godz a później fazuje następnie 6 godz , różnica w cenie może być niewielka i to wystarczy żeby dostać zlecenie ale różnica w wykonaniu i wydajności może być ogromna i to umożliwia firmie lepiej wyposażonej uzyskanie dużo wyższego profitu , dokładnie ta sama zasada działa przy kalkulacji na spawanie rur , klient u którego starasz się o zlecenie wcale nie musi a nawet nie powinien wiedzieć że chcesz użyć obrotnika , a ty powinieneś wiedzieć jak skalkulować styk w pozycji przymusowej, jak przy użyciu obrotnika i jaka jest różnica  (montaż pod obrotnik też jest inny można go bardziej usprawnić) , kluczowym czynnikiem jest CZAS WYKONANIA.



#6 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 10 wrzesień 2013 - 19:34

nie o to biega. wyobraź sobie sytuację że gość proponuje ci dorywczo spawanie na obrotniku. pyta za ile jesteś gotów pospawać mu Na jego obrotniku powiedzmy 25 styków DN 250. 



#7 hotwanderer

hotwanderer

    Weteran

  • Zablokowany
  • PipPipPipPip
  • 221 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 02:19

w tej sytuacji musisz wiedzieć jak długo spawasz jeden a najlepiej dziesięć styków ( na gotowo z czyszczeniem itd)  + czas wymiany rur ( nie zapomnij ot ty że przy spawaniu rur grubościennych spawanie kołnierza czy kolana to nie to samo co spawanie zaworów wysoko ciśnieniowych gdzie np może być potrzeba założenia przeciwwagi ) , jak znasz te informacje i wiesz ile chcesz zarobić za godz to podajesz cenę za styka lub x 25 , najlepiej weź na początek robotę u gościa na godz. zrób rozpoznanie a dopiero jak już będziesz wiedział co i jak to wtedy przejdź na akord, tylko pamiętaj że akord to kij który ma dwa końce, nie sztuka się napiexxxlić za grosze, sztuka to nie narobić się a zarobić


Użytkownik hotwanderer edytował ten post 12 wrzesień 2013 - 02:21


#8 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 12 wrzesień 2013 - 06:04

noo, to co piszesz ma sens. 

pozdr



#9 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 10 luty 2016 - 21:59

Garncarstwo nie jest zbyt drogie.

już tam nie pracuję to w sumie co mi zależy

to najlepsza wypłata. A Ty kolego jaką miałeś w Polsce najlepszą kasę?

jak widać i na garncarstwie można wyrwać parę groszy :)

 

ale żeby tyle wyszło pracowałem w pocie czoła jak głupi 20 dni po sześć godzin. styk dn 300 robiłem średnio 10 min

Załączone pliki


Użytkownik weldek edytował ten post 11 luty 2016 - 10:26


#10 Polspaw25

Polspaw25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 16 luty 2016 - 12:29

No to bardzo ładnie nie ma co. Tak z ciekawości jeśli jeden styk zajmował ci 10min, to ile ich zrobiłeś w te 120h?

Ostatnio załapałem fuchę z kolegą, dennica do wymiennika ciepła 1300mm średnicy i ścianka 105mm, plus 2 żebra w środku na sitach, dwoje uszu do dennicy, dwie zaślepki 6cali do dwuch rur wylotowych (25mm ścianka) i ok 8-10 króćców 1-2cale. Łącznie zeszło nam się na to z poskładaniem, spawaniem i wyczyszczeniem jakieś 140h. Dostaliśmy za to 14tyś. na dwóch.

 

 

Pzdr Polspaw25



#11 weldek

weldek

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 950 postów

Napisano 16 luty 2016 - 21:11

wiesz, codziennie było co innego. od dn100 do dn 700, przykładowo 700 robiło się w przymusie. składałeś na styk, spaw od wewnątrz z góry na dół i z zewnątrz już normalnie. jak dobrze się zapier.. to udawało się tak w 5/6 godzin zrobić cztery pięć styków, no i przy 5 wychodziło 1225 zł

no a na obrotniku powiedzmy 350-tkę można było zrobić 12 styków bez większego wysiłku. za 350 było 87 zł i 50 gr :)

 

a ty za dn 1200 ile byś liczył za przymus pod świetlenie? bo mam takie zapytanie (nie wiem jaka ścianka)


Użytkownik weldek edytował ten post 16 luty 2016 - 21:12


#12 Polspaw25

Polspaw25

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 126 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 17 luty 2016 - 21:14

a ty za dn 1200 ile byś liczył za przymus pod świetlenie? bo mam takie zapytanie (nie wiem jaka ścianka)

Ciężko powiedzieć nie znając grubości.... a poza tym

-swobodne dojście w tym przymusie?

-przetop czy podpawka od środka?

-jaka metoda?

-rura już złożona czy sam będziesz składał (no i znów ta grubość bo jak cienizna i bez zniekształceń na obwodzie to luz, ale jak grubościenna i trzeba zakładać obejme i centrować to znów czas spier... ucieka)

-zwykły czarnuch, nierdzewka, stale chromowo-molibdenowe?

-sprzęt (spawarka, elektro narzędzia, przedłużacze, tarce itp) i materiał dodatkowy (gaz, drut) twój czy dostajesz?

 

Ja osobiście za 1200mm x 6mm pod rtg samym tig-iem ( przetop i lico) wziął bym coś około 700-750zł. Mowa o samym spawaniu, bez składania i żadnych sprzętów.

 

 

Pzdr Polspaw25






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych