Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spawanie Aluminium 5038

aluminium spawanie materiały dodatkowe

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 ravem

ravem

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 8 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 12:24

Za niedługo będę miał do czynienia z tym gatunkiem aluminium (EN-AW 5083). Jeżeli ktoś z Was miał jakieś doświadczenie ze spawaniem tego stopu to będę wdzięczny za informacje. Zależy mi głównie na sprawdzonych materiałach dodatkowych oraz na ewentualnych problemach podczas spawania. Z góry bardzo dziękuje za wszelkie sugestie i informacje

 



#2 mariusz.spa

mariusz.spa

    Weteran

  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 208 postów

Napisano 24 lipiec 2013 - 15:55

Witam

Jako spoiwo do PA13 używałem ALMG4,5 : ALMG4,5MN0,7  a przy grubym materiale nawet ALMG5 gdyż przy dużych natężeniach magnez się utlenia więc lepiej jak jest go więcej. Co do techniki to zależy od grubości natomiast bardzo ważne aby materiału nie przegrzać np.podgrzewając do tem.250 stopni przed spawaniem to za dużo ja najczęściej grzałem do 120 stopni.Stop PA13 przegrzany traci na wytrzymałości przy próbach.

Pozdrawiam i powodzenia.


Użytkownik mariusz.spa edytował ten post 24 lipiec 2013 - 20:48


#3 pawel

pawel

    Nowicjusz

  • Użytkownik
  • Pip
  • 6 postów

Napisano 31 sierpień 2013 - 10:34

to ja sie podlacze pod temat, bo mam pytanie mianowicie mam fundusz szkoleniowy i postanowilem zrobic mig w alu rure, teraz pytanie jak dobrze zrobic przetop bez podkladki, bo z podkladka nie ma problemu, ale jak zrobie bez to moge wykonywac zarowno z podkladka jak i bez niej, probowalem na poduszke, ale tez nie jestem z tego zadowolony, wiec jak ktos jest w temacie to bede wdzieczny za odpowiedz, dodam ze spawarki mam do dyspozycji kempi z pulsem i podwojnym pulsem.







Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: aluminium, spawanie, materiały dodatkowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych