COMAU to jeden ze światowych liderów w dziedzinie robotyzacji produkcji a także dostawca usług serwisowych, utrzymania ruchu i remontów maszyn.

Firma posiada swoje oddziały w kilkunastu krajach na Świecie, w kilkudziesięciu lokalizacjach i zatrudnia ponad 11 tysięcy pracowników.

Oddział w Polsce liczy ponad 200 osób, w tym inżynierów robotyków, programistów, kierowników projektu, specjalistów ds. serwisu oraz wykwalifikowanych pracowników technicznych.

COMAU w Polsce posiada największą bazę zainstalowanych robotów spośród wszystkich producentów robotów. Każdego dnia ponad 1700 robotów marki COMAU pracuje na liniach technologicznych dostarczając nieprzerwanie najwyższą jakość produktów, bez przerw przestojów i nieplanowanych usterek. W ofercie Comau Robotics znajdują się produkty do kompleksowej robotyzacji linii w tym seria nowoczesnych i niezawodnych robotów SMART, pozycjonery spawalnicze i tory jezdne, serwonapędy, kleszcze zgrzewalnicze i cały zestaw dodatkowego osprzętu.

W ofercie robotyki COMAU znajduje się seria robotów SMART o udźwigu od 6 do 800 kg, zaprojektowanych ze zredukowaną powierzchnią podstawy, charakteryzuje się dużym obszarem roboczym, wysoką precyzją ruchów i pozycjonowania, większą niezawodnością i niskimi kosztami eksploatacji. Wszystkie te cechy w połączeniu z nowym sterownikiem C5G z jedynym na Świecie bezprzewodowym panelem programowania WiTP plasuje pełną gamę robotów Comau w samej czołówce światowej robotyki.

Skontaktuj się z nami

Siedziba główna
ul. Turynska 100, 43-100 Tychy, Polska
Tel: 32 217 94 04
Fax: 32 217 97 07

Dział sprzedaży
Tel: 32 217 91 30, 32 217 99 55
Kom: 510 994 251
E-mail: robotyka.pl@comau.com

Handlowcy
Michał: 510 994 251
Marcin: 510 994 845
Roland: 502 185 678
Grzegorz: 510 998 108

Obsluga posprzedażowa
Tel: 32 325 39 66
Fax 32 217 94 40
E-mail: serwis.pl@comau.com

Comau
ComauW zakresie spawania łukowego COMAU oferuje:

Roboty uniwersalne 6 osiowe, przystosowane do spawania łukowego


Roboty specjalistyczne, z nadgarstkiem typu „HollowWrist”

Smart5 Arc4 – to nowe roboty spawalnicze z przelotowym nadgarstkiem "Hollow Wrist", w którym wszystkie przewody prowadzone
są w jego wnętrzu. Tego typu roboty spawalnicze, posiadające zasięg prawie 2m, oferowane są w doskonałej cenie, jednocześnie
z w pełni zintegrowanym pakietem palnika i przewodów spawalniczych.SMART5 Arc4 o zasięgu aż 1,95m

Innowacyjna technologia spełniająca wymagania rynkowe: Smart5 Arc4, nowa generacja robotów do zastosowania w spawaniu łukowym.

Lepsze osiągi, innowacyjna gama robotów, większa elastyczność, zastosowanie technologii „hollow wrist":

  • wszystkie kable oprzyrządowania palnika spawalniczego są umieszczone we wnętrzu przegubu
  • znacznie obniżone zużycie energii zgodnie z zasadami absolutnejkompatybilności ekologicznej

więcej

Rodzina RACER - roboty najszybsze w swojej klasie

Roboty Comau o udźwigu 7kg i maksymalnym zasięgu w zależności od wybranego modelu, od 999mm do 1400mm to najnowsze produkty firmy, które łączą w sobie kompaktowe wymiary, doskonałą wydajność a dzięki zoptymalizowanemu sterowaniu i innowacyjnemu oprogramowaniu są to najszybsze roboty przemysłowe w swojej klasie.

RACERy idealnie nadadzą się dla aplikacji, w których szybko-ć i dokładność są najważniejszymi kryteriami. RACER zapewnia znaczną redukcję czasu cyklu dla maksymalnej wydajności! RACER999 powstał w odpowiedzi na potrzeby rynku - robot, który zapewni tą samą wydajność dla każdej aplikacji do jakiej przystosowany był starszy brat 999-tki: Racer 7-1.4 z jednoczesnym mniejszym obszarem roboczym i mniejszą ilością zajmowanego miejsca.

więcej


Smart5 NS o zasięgu 1,85m

Roboty Smart5 NS przeznaczone są do zastosowań, w których wymagana jest najwyższa dokładność i szybkość, takich jak procesy montażowe, przemieszczanie i spawanie łukowe.

Gama Smart5 NS zawiera również model przeznaczony wyłącznie do spawania łukowego, czyli Smart5 NS ARC.

więcej

SMART5 o zasięgu aż 3,1m!

Roboty Smart5 NJ to modele Comau o średnim i dużym udźwigu obejmujące maszyny do zastosowań, które wymagają programowania dwupunktowego lub „torowego". Nadają się do szerokiej gamy zastosowań takich, jak przemieszczanie, obsługa maszyn, odlewnictwo, czyszczenie i polerowanie.

więcej


Pozycjonery spawalnicze

SMART5 PTDV

Pionowy podwójny pozycjoner tokarski, ze sterowaniem główną osią i drugorzędną osią przez moduł sterujący Comau C5G.
Smart5 PTDV jest zaprojektowany w celu ułatwienia czynności załadunku i rozładunku i nadaje się idealnie do zrobotyzowanych rozwiązań z wysoką wydajnością produkcyjną, krótkim czasem cyklu i szerokim zakresem produkcji.

więcej


Gotowe cele spawalnicze ATHOMO

ATHOMO

ATHOMO to nowa gotowa do użycia zrobotyzowana wyspa do spawania łukowego sygnowana przez Comau Robotics.
ATHOMO składa się z dwóch robotów Comau Smart5 ARC4 z oprzyrządowaniem do spawania łukowego, pozycjonera
Smart PTDV oraz sztywnej podstawy podnoszonej przez wózek widłowy. Elementy te są wstępnie razem zmontowane
w celu utworzenia jednej jednostki, którą można łatwo transportować bez konieczności jej demontażu i ponownego montażu.
Jako element wolnostojący, wyspa ATHOMO jest podstawowym standardowym elementem bardziej złożonych systemów
o wysokim stopniu zautomatyzowania.

więcej